• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: פקק במחסומים בכניסה לבאר שבע

לקראת חג הפסח הולך ומתהדק הסגר על ערים מרכזיות - על מנת למנוע הדבקה המונית בליל הסדר. הערכה: הגבלות חמורות יוטלו כבר מחר

פקק בכניסה לבאר שבע, סמוך לצומת הקאנטרי קלאב (צילום: מיקי מרוביץ)

מתהדק הסגר לקראת ליל הסדר: בכניסות ובשכונות באר שבע מוצבים מחסומים ופקקים ארוכים משתרכים בשל הבידוק הקפדני. בכניסה לבאר שבע הוצב הבוקר מחסום והנכנסים לעיר נבדקו אחד אחד למטרת ביקורם. במערכת הבריאות ישנו חשש כבד כי רבים ינסו להפר את העוצר ולהשתתף בסדרי פסח משפחתיים, שעלולים להסתיים בהדבקה המונית, כפי שקרה עם גל התחלואה הנוכחי, שחלק גדול מהמקרים בו מקורם במסיבות פורים.

וידאו: פקק בכניסה לבאר שבע (צילום: מיקי מרוביץ)
​​​​​​​


בין התקועים בפקקים בכניסה לבאר שבע גם קציני משטרה בכירים, שלא נותרה להם ברירה אלא לחכות עם הנהגים האחרים.
ההערכה היא כי כבר ממחר תוגבל מאוד התנועה בבאר שבע ותיערך אכיפה מוגברת הן של תנועת כלי הרכב והן של אנשים. 

בימים האחרונים מורגשת נוכחות משטרתית מוגברת בשכונות באר שבע, שמטרתה למנוע התקהלויות מיותרות. עם זאת, הרוב המכריע של התושבים בעיר מקפיד על חבישת מסכות, כפפות, על עוצר ונמנע מיציאות שלא לצורך. עם זאת, צריך לציין שהמחיר הכלכלי של העוצר כבד מאוד. האבטלה בבאר שבע זינקה ב-400% אחוזים, לשיא של למעלה מ-21% - וזה הנתון הנוגע לשכירים בלבד. בקרב עצמאים ועובדי פרילאנס המצב עוד יותר גרוע: עסקים קטנים ובינוניים סגורים ובשירות התעסוקה חוששים שרבים ממי שהוצאו לחופשה ללא תשלום לא יוחזרו לעבודתם, בשל קריסת עסקים. לפני משבר הקורונה העיר באר שבע הובילה בהיקף העסקים בסכנת סגירה והמצב החמיר מאוד מאז הוטלו ההגבלות. ההבטחות שהשמיע ראש הממשלה על מענקים והלוואות התבררו כלא נכונים: המענקים לעצמאיים נמוכים מ-4,000 שקלים, עסקים רבים נתקלים בסירוב לקבל הלוואות או שמוצעות להם הלוואות בריביות גבוהות מאוד.

בתוך כך, הממשלה אישרה אתמול סגר על רשימה ארוכה של יישובים, בהן התגלו הדבקה ותחלואה חריגות, בהם אלעד, מודיעין עילית, אשקלון, בית שמש, טבריה, בית"ר עילית, אור יהודה, מגדל העמק ושכונות רבות בירושלים. הסגר על בני ברק יוארך בארבעה ימים.


תגובות

End of content

No more pages to load