• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסתמן: עוצר מלא בליל הסדר, בכל הארץ - ולא רק היכן שהתחלואה גבוהה

העליה במקרי התחלואה בכל הארץ והחשש כי רבים ינסו להשתתף בסדרי פסח משפחתיים, הובילו את הממשלה להחליט על הטלת עוצר - ולא רק ביישובים בהם התחלואה גבוהה

מחסום משטרתי בבאר שבע (צילום: באר שבע ביחד)

מידע ראשוני: העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה ברחבי הארץ, לצד החשש כי רבים יפרו את הוראות משרד הבריאות וינסו להשתתף בליל הסדר, מובילים להחלטה, כפי שהדבר מסמתן כרגע, להטיל עוצר מלא על כלל ערי ישראל בליל הסדר. בימים האחרונים הוחמרה האכיפה בבאר שבע, הוצבו מחסומים ונערך בידוק של אזרחים, על פי עדויות שהגיעו לידי ברנז'ה NEWS. בתחילה ההחלטה הייתה להטיל עוצר רק על יישובים חרדיים, בהם התחלואה גבוהה במיוחד, אלא שהיא נתקלה בהתנגדות מצד השותפות הקואליציוניות. אם יוטל עוצר מלא, תיאסר תנועת המכוניות ומי שיהיו ברחובות יתושאלו או ייעצרו. ראש הממשלה נתניהו הוא המקדם את הסגר המלא, בעוד שבמערכת הבריאות תמכו בסגר חלקי על שכונות וערים בהן התחלואה גבוהה.

בימים האחרונים גובר החשש כי המשך הסגר וקריסת העסקים בנגב, יובילו לגל הפגנות אלימות כבר בסוף החג. משיחות עם בעלי עסקים קטנים בבאר שבע עולה, כי חלקם בדרך לקריסה, אחרי שבקשותיהם להלוואות או אשראי נדחו. ההצהרות על כביכול סיוע לעצמאים, הלוואות בערבות מדינה ותשלום מענקים, כך מספרי בעלי עסקים, התבררו ככאלה שלא מיושמות בשטח. 

על פי משרד הבריאות, עיקר הסכנה בליל הסדר הוא של מפגש אוכלוסיה מבוגרת עם בני משפחה שנושאים את הנגיף - ולא ידועים זאת. בחג הפורים נחשפו אלפים לשנאי הנגיף במסיבות פורים והדבר הוביל לגל גדול של תחלואה ומקרי תמותה. כעת החשש הוא מליל הסדר, כמו גם מהרמאדן וחג הפסחא, שיחול בעוד כשבועיים. 

תגובות

End of content

No more pages to load