• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חג החירות? עוצר מלא בליל הסדר, סגר על ערי ישראל עד יום שישי

לראשונה מזה עשרות שנים, עוצר הכולל איסור יציאה מהבתים מוטל על כלל תושבי ישראל. ''נצא בהדרגה מהסגר רק אחרי פסח והמימונה'', מסר

צילום מסך: תקשורת רוה''מ

מאת: משה פריאל כתבנו הפוליטי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב על החמרה והגבלת התנועה ממחר, שלישי. מדובר בסגר ועוצר, המוטלים לראשונה מזה עשרות שנים. 

הסגר יהיה דו שלבי: ממחר, שלישי, בשעה 16:00 יהיה אסור לצאת מעיר המגורים. בליל הסדר, רביעי, מהשעה 18:00 ועד ל7:00 בבוקר בחמישי, יהיה איסור לצאת מהבתים. הסגר יוסר בבוקר שישי. כוחות מוגברים של משטרה וצבא יאכפו את העוצר. האכיפה המוגברת תכלול קנסות. 

וידאו: ההצהרה המלאה של נתניהו (קרדיט: תקשורת רוה''מ)


ראש הממשלה נתניהו, השוהה בעצמו בבידוד, אמר: "השבוע יהיה שבוע גורלי לעולם ולמדינת ישראל. ימים אלה ייקבעו את התקדמות המגיפה. המצב אצלנו טוב בזכות הצעדים השיטתיים שנקטנו. בפירוש יש מגמת שיפור ,אבל זה לא יהיה ''זבנג וגמרנו'' .ממחר ב-16:00תשארו בערים ובישובים שלכם .הסגר הכללי יימשך עד יום שישי בשעה שבע בבוקר''.

''אסור לעשות קיצורי דרך ראינו מה קרה באירועי פורים ממחר ב16:00 מטילים סגר כללי על מדינת ישראל . בערב ליל הסדר אסור לצאת מהבית. אנחנו נאכוף את ההגבלות בליל הסדר בנחישות . יש סימנים חיובים באופק אבל אסור להיכנס לשאננות .
נצא בהדרגה מהסגר רק אחרי פסח והמימונה. היציאה ,תיעשה על פי רמות הסיכון באוכלוסייה ,הבטוחים ביותר יצאו ראשונים ומי שנמצאים בסיכון הגדול ביותר ייצאו אחרונים".

בין השאר התייחס נתניהו גם להגעה לממשלת אחדות. למרות הפיצוץ במו"מ עם כחול לבן "אני משוכנע שאפשר להגיע לממשלת אחדות.  הדרך עדיין לא הסתיימה .יש מכשולים, אבל אני מאמין שעם רצון טוב אפשר להגיע לזה".

תגובות

End of content

No more pages to load