• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סגר על היישובים היהודיים בישראל, ממחר - עוצר מלא

התחבורה הציבורית נפסקת, נאסרת התנועה בין יישובים וממחר בשעה 15:00 - עוצר מלא, לרבות איסור יציאה מהבתים. מיום ראשון: חובת חבישת מסכה ביציאה מהבית

מחסומים יוקמו ברחבי הנגב (צילום: משטרת ישראל)

ישראל נכנסת לסגר, שיתהדק לעוצר מחר, מהשעה 15:00 ועד השעה 7:00 של יום חמישי. במשטרה, בצה''ל ובשירותי הביטחון נערכים לאכוף את הסגר באמצעים מתוגברים: מחסומים, הפעלת אמצעים אלקטרוניים, רחפנים וסיורי כוחות בשכונות. משעה 15:00 של יום שלישי תיאסר היציאה מהבית לרכישת מזון - אך ביישובים היהודיים בלבד. מדובר בשורת צעדים מחמירים, שמטרתם למנוע הדבקה המונית, כפי שקרה בחג הפורים. רק אחרי פסח ניתן יהיה להעריך אם צעדים אלה סייעו ואם נתין יהיה להחזיר חלק מהמשק לפעילות.

ממחר, שלישי, בשעה 19:00 ועד ליום שישי בשעה 6:00 בבוקר, אין להתרחק יותר מ-100 מטרים מהבית וזאת, לסיבה מוצדקת לבד. מוחרגים מכך עובדים חיוניים בדרך למשמרות או בחזרה מהן.  ניתן יהיה להעביר ילדים בין הורים גרושים. עיתונאים יכולים לעשות את עבודתם, אך יידרשו להציג תעודת עיתונאי בתוקף.

השעה 19:00: כביש הכניסה לבאר שבע ריק (צילום מסך מתוך מצלמות התנועה של נתיבי ישראל)​​​​​​​

עם זאת - מותר למשל להוציא את הכלב לטיול בקרבת הבית בלבד. מותר לשפוך את האשפה בפח השכונתי. מותר לנסוע לסייע לקרוב משפחה במצוקה, אך יש להוכיח זאת. 

רשימת הכבישים החסומים בנגב ארוכה:צומת להבים, צומת שוקת, צומת הערבה, תצומת מנוחה, צומת ציחור, המחסום הצפוני, צומת ערוער, צומת שרה, צומת גילת, צומת פלוגות, צומת מסמיה.

מפת החסימות (מקור: משטרת ישראל)​​​​​​​

"בהתאם לתקנות המעודכנות לשעת חירום שייכנסו לתוקפן הערב ועל-פי החלטת הדרג המדיני, המשטרה תגביר את פעילות האכיפה והפיקוח ברחבי הארץ ותפעל לאכוף את התקנות למען שמירת בריאות הציבור'', אומרים באגף התנועה של המשטרה. במסגרת ההיערכות במבצע "אביב מוגן", אגף התנועה יפעל בצירים הבינעירוניים למימוש תכלית תקנות לשעת חירום. כאשר מיקוד הפעילות יתבצע בפריסה ארצית של כ-45 מחסומים בצירים המרכזיים, שייצרו רצף של חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני וזאת במטרה לאכוף את קיום התקנות וצו בריאות העם".

בנוסף לחסימות האלה, המשטרה תפעיל מחסומים מדלגים, מלווים באמצעים שונים, לאיתור מי שינסו להפר את הסגר. 

במערכות השונות מתחילים לדבר על ''אסטרטגיית יציאה'': ככל הנראה, אחרי פסח והמימונה, אם לא תהיה עליה בתחלואה, יש כוונה להחזיר חלקים מהמשק לפעילות - בעיקר את תחומי הפיננסים וההיי-טק. נשקלת אפשרות להחזיר חלק מהתלמידים ללימודים, אך במתכונת מצומצמת ובמשמרות. לעת עתה, אין כל כוונה לפתוח מחדש קניונים, בתי קולנוע, מקומות בילוי, מסעדות או מקומות עבודה שאינן ענפים מובילים את הכלכלה. 

שבועיים אחרי ההקלות הראשוניות, תיבחן רמת התחלואה בישראל, לרבות באותם יישובים בהם תחלואה גבוהה במיוחד. הכוונה היא להרחיב את הבדיקות ולשחרר אט אט מי שאינם בקבוצת סיכון. מצד שני, בני יותר מ-50 עלולים להמשיך להיות מוגבלים ביכולתם לנוע בצורה חופשית, מה שיוצר בעיה חמורה לשכירים ועצמאיים רבים. 

מיום ראשון: חובה לחבוש מסכה בכל יציאה החוצה

מיום ראשון כל אזרחי ישראל, למעט בעלי מוגבלויות, יהיו חייבים לחבוש מסכות על פניהם. 


תגובות

End of content

No more pages to load