• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוך שבוע: עליה חדה במספר חולי הקורונה בב''ש

מספר מבודדי הבית אמנם ירד, אך מספר חולי הקורונה רושם זינוק חד במהלך שבוע מ-83 ל-125 - עליה של כ-50 אחוזים

מתחם ''היבדק וסע'' (צילום: דוברות מד''א)

מספר חולי הקורונה בבאר שבע רושם עליה חדה: לפני שבוע, ב-31 במרץ, היו בעיר 83. על פי נתוני משרד הבריאות, הנכונים ל-7 במרץ, יש בעיר 125 חולים. מספר מבודדים הבית רושם ירידה ועומד על -400 איש. לפני שבוע העיר עמדה במקום השמיני בכמות החולים. היום היא במקום ה-12. 

ירושלים היא העיר בה הכי הרבה חולי קורונה (1,464 איש, בעיר המונה כ-927,000 תושבים) ואחריה בני ברק, עם 1,386 חולים, אך עם אוכלוסיה של כ-199,000 איש. בשל התחלואה החריגה בשני הערים, העוצר, שיחל בכל הערים היהודיות בשעה 15:00, יהיה חמור במיוחד. 

מהשעה 15:00 ועד 7:00 מחר, יהיה אסור לצאת מהבתים, למכט למרחק של 100 מטרים או במקרי חירום. מכירת המזון תופסק כבר בשעה 15:00 ומשעה זו התושבים יצטרכו לשהות בבתיהם. מחסומים רבים מוצבים בדרום במטרה למנוע את תנועת האזרחים ומעבר בין ערים. המשטרה תפעיל גם מחסומים מדלגים וסיורים רגליים מקומות ציבוריים ובשכונות, לוודא שהעוצר נאכף. רק ביום שישי בבוקר תתחדש התנועה בין הערים. ביישובים הלא יהודיים לא יחולו ההגבלות האלה. 

במערכת הבריאות חוששים כי חג הפסח, שהוא חד משפחתי באופיו, יוביל להדבקה המונית, כפי שהדבר קרה בחג הפורים האחרון - כאשר התוצאה הייתה אלפי נדבקים, בין היתר בערים צפופות. העוצר בפסח תוכנן כבר לפני כ-3 שבועות, מתוך הלקחים של מה שאירע בפורים. ההחמרה בעוצר באה על רקע הכוונה לחדש, מיד אחרי המימונה, חלק מהפעילות במשק - תחילה בענפי ההיי-טק והפיננסים החשובים למשק ולאחר בחינת המצב, בחנויות קטנות, בהן לא יכולה להיות התקהלות. לעת עתה, לא ידוע מתי תתחדש הפעילות בענפים כמו בתי קולנוע, אולמות אירועים, מגרשי ספורט ועוד. במשרד הבריאות בוחנים את המצב על בסיס יומי. 

בבאר שבע הפגיעה הכלכלית חמורה: האבטלה זינקה ב-400%. ברהט, העיר השניה בגודלה בנגב, האבטלה זינקה לכ-30 אחוזים. בעלי עסקים רבים בבאר שבע מביעים חשש כי לא יוכלו לחדש את פעילותם אחרי החג. חשש נוסף הוא כי אלפי עובדים, שהוצאו לחופשה ללא תשלום, יפוטרו בסופו של דבר. 

תגובות

End of content

No more pages to load