• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סדר פסח תחת עוצר: שירת ''אחד מי יודע'' מהמרפסות לצד מחסומי משטרה

ליל הסדר נחגג בבאר שבע תחת עוצר: כבישים ריקים, מחסומי משטרה, סדרים קטנים בחיק המשפחה ותקווה שזה ייגמר בקרוב

כבישים ריקים בנגב: להבים, באר שבע, עומר, אופקים (צילומים: מצלמות נתיבי ישראל)

עיר בעוצר מלא: למעט רכבים בתפקיד, כבישיה של באר שבע התרוקנו עם כניסת העוצר לתוקף, בשעה 15:00. סדר הפסח נחוג בשנה באווירת הקורונה, בקרב בני הבית בלבד, ללא אורחים. המשטרה פרסה החל מהצהריים מחסומים בכניסות לעיר ובצמתים מרכזיים בנגב. מהשעה 15:00 ועד 7:00 בבוקר של יום חמישי, היישובים בהם רוב יהודי נתונים בעוצר מלא ונאסר בהם לצאת מהבית.

וידאו: סדר פסח במרחק ביטחון ברחוב אירוס הנגב בשכונת נווה נוי (צילום: כרמלה אוזן, פייסבוק)
​​​​​​​


וידאו: כבישים ריקים בנגב (מצלמות נתיבי ישראל / עריכה: דני בלר)


בבאר שבע היו מי שהחליטו לחגוג ביחד בכל זאת, כמו למשל דיירי מגדלי אביסרור, אשר יצאו אל המרפסות לשיר את ''אחד מי יודע''. בשכונת נווה נוי חלק מהשכנים יצאו אל המדרכות, במרחק בטוח ושרו יחדיו שירי פסח. בבית האבות משען, אשר חווה רצף מקרים טרגיים של פטירת דיירים ממחלת הקורונה, מתנדבים ערכו סדר פסח באופן כזה שהדיירים יכול לראות ולהשתתף מהחדריהם.

וידאו: שירת אחד מי יודע מהמרפסות (צילומים: יגאל אברז'ל, יובל שוהם / באר שבע ביחד)

וידאו: שוטרי תחנת דימונה מברכים את התושבים ומסיירים ברחובות הריקים (צילום סלולרי)
​​​​​​​


עד לשעות הצהריים סופקו לאלפי משפחות ויחידים בבאר שבע מנות אוכל וחבילות מזון לחג - בין אם על ידי מתנדבים, עיריית באר שבע וארגונים שונים. ''דיברתי עם הילדים שלי בסקייפ'', מספר לנו פרץ לוי, בן 80, משכונה י''א, שחי בגפו. ''אין מה לעשות, הנגיף הזה אכזרי וצריך להישמר, לא רק מבוגרים, אלא כולם, ילדים, צעירים ובוגרים. הביאו לי אוכל מוכן לחג ושמתי את הילדים בסקייפ בטלוויזיה, שרנו ביחד וכשהכל ייגמר ניפגש שוב. זאת מלחמה כמו כל מלחמות ישראל ואנחנו חייבים לנצח. זה פסח מיוחד במינו בשביל כולנו''.

כבישים ריקים, עיר בעוצר (צילום שרה פרסמן-מונדרוס)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load