• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דיירת נוספת ממשען באר שבע נפטרה מקורונה: הקורבן ה-13

אישה בת 82, שהייתה דיירת בבית האבות משען והועברה לבית החולים לניאדו - נפטרה היום מנגיף הקורונה. שלישי ממקרי המוות מהנגיף - דיירי בתי אבות

בית החולים לניאדו (צילום: Yael Simon / CC BY SA 3.0)

הקורבן ה-13 מבית האבות משען בבאר שבע: הערב נמסר כי בבית החולים לניאדו בנתניה נפטרה אישה בת 82, אשר חלתה בקורונה. היא הועברה לפני מספר ימים למרכז הרפואי מבית האבות "משען" בבאר שבע. היא הקורבן ה-13 מבין דיירי המקום. עו''ד דוד מנע מסר כי בכוונתו להגיש תביעה נגד בית האבות ומשרד הבריאות. 

במהלך הערב הותר לפרסום שמה: אמיליה ווינשטיין.היא הועברה לבית האבות "דורות" בשישי האחרון. כעבור יומיים היא אושפזה בבית החולים לניאדו בנתניה, שם נפטרה מסיבוכי מחלת הקורונה.

היא עלתה לישראל בשנת 1997, התגוררה בנתיבות ובחודש שעבר עברה למשען באר שבע, ש-12 מדייריו נפטרו מסיבוכי הנגיף. לטענת המשפחות, לא ניתן להן ליצור קשר עם ההורים. לטענת חלק מהמשפחות - הטלפונים נלקחו מהקשישים ונמנע מהם ליצור קשר עם יקיריהם. סיפורי הפטירות קורעי לב: הקשישים נפטרים בבתי החולים כאשר ליקיריהם לא מתאשר לשהות לצידם ברגעיהם האחרונים. מדובר בדור מקימי העיר באר שבע, בניצולי שואה ובקשישים, שנחשפו לנגיף במהלך שהותם במקום.

הערב שוב נשמעת ביקורת, הן מצד המשפחות והן בציבור הרחב, על כי דיירים בבתי האבות בישראל אינם נבדקים להמצאות נגיף הקורונה. מדובר באוכלוסיה פגיעה ביותר והיא גם מהווה שליש ממקרי המוות מנגיף הקורונה במגפה הנוכחית. 

תגובות

End of content

No more pages to load