• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: ''גבעת הצעקות'' של קרובי הדיירים במשען

הלב נקרע: קרובי המשפחה של דיירי בית האבות משען בבאר שבע אינם יכולים לבקר אותם - ומתקשרים איתם בצעקות מרחוב סמוך

קרובי המשפחה צועקים להורים (צילום: מלי אביעוז - פייסבוק)

''גבעת הצעקות'' של באר שבע: קרובים של דיירים בבית האבות משען, המנועים מלבקר אותם בשל מגפת הקורונה, מצאו דרך מקורית לתקשר איתם - צעקות. הדיירים אינם מורשים לצאת לעת עתה, הקרובים אינם יכולים להיכנס, אבל הרצון לדברו לחזק גדול. היום, שבת, הגיעה קבוצת בני משפחה של דיירים למשען ב''ש ודרך הגדר, מרחוב צדדי, הצליחו לשוחח ובעיקר  - לעודד את הקרובים שלהם. 

וידאו: כך נראית ''גבעת הצעקות'' של באר שבע (צילום: מלי אביעוז / פייסבוק)
​​​​​​​


ימים קשים עוברים על בית האבות הבאר שבעי. 13 מדייריו נפטרו מסיבוכי מחלת הקורונה. כשליש מהנפטרים מקורונה בישראל הם קשישים דיירי בתי אבות. מתוכם, שליש הם דיירי בית האבות משען בבאר שבע. נפטרים שייכים לדור מייסדי העיר, בהם בני ובנות דור הראשונים, שנשא בתפקידי מפתח בבאר שבע. לבני משפחות הנפטרים טענות קשות כלפי בית האבות ומשרד הבריאות. עו''ד דוד מנע לקח על עצמו לייצג קבוצה מבני המשפחה בתביעה משותפת. חלקם טען, כי לא ניתן לא להם להיות ליד יקיר לבם  ברגעיו האחרונים.

''גבעת הצעקות'': מושג שנולד אחרי מלחמת ששת הימים

המושג ''גבית הצעקות'' נולד בג'דל שמס, אחרי מלחמת ששת הימים. היישוב נכבד על ידי ישראל וקו הגבול נקבע כמה מאות מטרים מזרחית ליישוב, כך שנוצר ניתוק של תושבי הכפר מסוריה  עמה קיימו קשרי משפחה ענפים, קשרי מסחר ותרבות ומאידך חיבור עם הדרוזים בישראל.

בני משפחות מהכפר המתגוררים משני עברי הגבול, מצאו שיטה של תקשורת על גבעה ב"עין אל תינא" שבמבואות הכפר, באמצעות צעקות לקרוביהם שבעברו הסורי של הגבול לעיתים בסיוע מגאפונים, מה שהיקנה למקום את הכינוי "גבעת הצעקות".


תגובות

End of content

No more pages to load