• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ניסיון פיגוע בבסיס משמר הנגב: חייל נפצע קל, המחבל ברח

הותר לפרסם כי סמוך לשעה 4:20 לפנות בוקר, הצליח מחבל רעול פנים לחדור לבסיס משמר הנגב, פצע שני חיילים וברח מהמקום. צה''ל: נבדק הרקע לאירוע

ניסיון פיגוע בבסיס (צילום המחשה: דני בלר)

ניסיון פיגוע בבסיס משמר הנגב: הותר לפרסם כי סמוך לשעה 4:20 לפנות בוקר הצליח מפגע, רעול פנים, לבוש במעיל צבאי, לחדור לתוך הבסיס והלגיע לעמדת שמירה. החיילים בעמדה צעקו לו לעצור, המפגע המשיך ונכנס לתוך העמדה. הוא ניסה לתקוף את החיילים באמצעות סכין וקאטר. עם זאת, נבדק אם הרקע לאירוע חבלני או פלילי.

בתום עימות קצר, המפגע הצליח לברוח. אל המקום הוקפצו  כיתת כוננות וכוח מגדוד סיור גבעתי. בסריקות במקום התגלתה פירצה בגדר, אשר ככל הנראה החשוד חדר דרכה לבסיס והצליח להמלט ממנה.  למקום הוקפצו כוחות משטרה, שביצעו סריקותותחקרו את החיילים החיילים.

שני החיילים בעמדת השמירה נפגעו באורח קל - חייל נחתך בידו, אחר אחר נפגע בעימות עם המחבל. דובר צה''ל מסר כי כוחות משטרה וצבא סורקים בשטח לאיתור החשוד. אחד החיילים נפצע קל וטופל במקום.

בצה''ל כאמור חוקרים את האירוע ואחת השאלות שעלו היא כיצד המפגע הצליח להיכנס לשטח הבסיס ולמה החיילים לא פתחו כנגדו באש וניטרלו אותו - ואיך המפגע הצליח להימלט. 

לא התקרית הראשונה בתוך הבסיס

התקרית החמורה אינה הראשונה המתרחשת בבסיס: ביולי 2016 אירע במקום ניסיון חטיפת נשק מאחד השומרים על ידי בן מיעוטים. בנובמבר 2017 חייל דיווח כי בני מיעוטים ניסו לחטוף את נשקו, בעת שעמד בצומת בקרבת הבסיס. ''אני אומר לבן שלי לפקוח עיניים כשהוא נוסע לבסיס ויוצא ממנו, כי האיזור לא הכי סימפטי'', מספר אבא לחייל שמשרת בבסיס. ''במיוחד - לשים לב למכוניות אזרחיות שעוברות שם ובלילה, לשים לב למה שקורה מסביב''.

תגובות

End of content

No more pages to load