• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האח הגדול מעניק לכם ציונים: כמה באר שבעים נשארים בבית?

משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי השיקו את ''המדד לאומי'', הבודק עד כמה תושבים הערים בישראל נשארים בבתיהם ולא עוברים את סף ה-100 מטרים

הדמיה. קרדיט: Image by MasterTux from Pixabay

''האח הגדול'' מעניק ציונים: המדד הלאומי, בהובלת משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי בישראל, מציג תמונת מצב מעודכנת לגבי היענות התושבים בישראל לכללים הנדרשים להתמודדות עם מגפת הקורונה. הנתונים מוצלבים ממספר מקורות,  בהם איכון סלולרי.

לטענת עורכי האתר ''הינם אנונימיים וסטטיסטיים'' - אך ככל הנראה יודעים היכן מתגורר מנוי בטלפון, על מנת לבדוק אם התרחק 100 מטרים מביתו. המדד משקלל את שיעור הישראלים שנשארו בבית (או באיזור הבית) בתאריך המצוין, מנתונים על 77 הערים הגדולות בישראל, בהם מתגוררים כ-75% מכלל האוכלוסייה.

מה קורה בבאר שבע?

באר שבע מדורגת במקום ה-26 עם ציון אינדקס של 184 (פי 1.84 נשארים בבית) , חיפה מדורגת במקום ה-42, תל אביב במקום ה-44 וירושלים במקום ה-58. מדד הערים מבוסס על נתוני השבוע האחרון. ''הנתונים מעידים על מידת שיתוף פעולה גבוהה של הציבור וחשוב להמשיך ולשמור על מגמה זו להתמודדות עם נגיף קורונה'', אומרים עורכי האתר.

העיר המצטיינת בישראל היא מודיעין מכבים רעות. מבין הערים בדרום, נתיבות במקום ה-48, שדרות במקום ה-49, אופקים במקום ה-51, ערד במקום ה-55, דימונה במקום ה-56. בימים אלה נאספים נתונים לגבי רהט. 

לדברי עורכי המדד, הדירוג העירוני משקלל את שיעור התושבים הנשארים בבית, שיעור התושבים הנשארים בקרבת הבית, ושיעור התושבים היוצאים מהבית לפחות משעה. המדד הינו מדד יחסי לימים כתיקונם (מדד = 100). הנתונים הינם אנונימיים, אגרגטיביים וסטטיסטיים, ואין אפשרות לשייכם לאנשים, לבתים ואף לא לרחובות ספציפיים.

השאלה הגדולה: עוד כמה זמן ניתן יהיה להשאיר את ההישראלים בבית ועד  כמה אנשים, שאין להם לא עבודה, לא פרנסה, ששוקעים בחובות, שהבתים שלהם הופכים להיות חבית של חומר נפץ, ימשיכו לציית. מזה בדיוק חוששים במערכות ומאובדן שליטה.

​​​​​​​ככל שהסגר יימשך והמצוקה הכלכלית תגבר, חוששים הן במשרד הבריאות והן במשטרה, כי מידת ההיענות של הציבור תפחת. נכון להיום, אין לממשלה אסטרטגיית יציאה, בטח לא בממדי ההבדקה הנוכחיים. אין גם בדיוק פתרון למי שגם אחרי החזרה לשיגרה, ככל הנראה בעוד חודשים רבים, לא יוכלו להשתלב בשוק העבודה. הקורונה, כך מניחים כיום בכל התרחישים - לא תיעלם, אלא תחזור בגלי תחלואה. במצב כזה, בני 50+, מי שסובלים מעודף משקל, מי שיש להם מחלות רקע, יישארו בסגר. יהיה צורך למצוא עבורם פתרון. 

תגובות

End of content

No more pages to load