• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלי מימונה, בלי פיתות במוצאי החג: ישראל נכנסת לעוצר ממחר

ממחר, שלישי, ועד חמישי בבוקר - העוצר חוזר. אין מימונות והמאפיות יישארו סגורות במוצאי החג. גם כשייפתחו, בחמישי בבוקר - תהיה אכיפה משטרתית מוגברת

הצהרת ראש הממשלה (צילום מסך מתוך השידור)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בלי מימונה, בלי פיתות טריות במוצאי החג: לראשונה אולי בתולדות המדינה, ישראל תחגוג את המימונה תחת עוצר.  ראש הממשלה, בנימין נתניהו מסר הערב הצהרה בדבר ההגבלות בערב החג השני. נתניהו פתח והביע צער עמוק על פטירתו של הרב הראשי לישראל לשעבר הרב בקשי דורון ז"ל שנפטר מנגיף הקורונה. הוא הזכיר לתושבי ישראל שהמלחמה בנגיף נמשכת "במאבק הלאומי בקורונה אין הפוגה . חייבים להימנע מהתרופפות המשמעת אין לנו ברירה  יש לנו הצלחות בטוחות במלחמה בקורונה''.

וידאו: הצהרת נתניהו (מקור: פייסבוק)


בעקבות התפשטות הנגיף בבתי האבות בארץ ובמותם של עשרות דיירים ביניהם מבית האבות משען בבאר שבע אמר נתניהו: "תשומת הלב שלנו ממוקדת בבתי האבות'' .

"כל מי שמגיע ארצה בטיסה מועבר מיד לבידוד במלונית "המאבק בקורונה הוא מאבק דינאמי לא כל בעייה היא מחדל קריאות השבר מוגזמות'', אמר.

נתניהו גם התייחס לביקורת הציבורית על השתתפות בנו בליל הסדר: "ראוי היה להחמיר". הוא הרחיב ופירט מה הולך להיות ממחר, שלישי: "ממחר בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה 05.00 לפנות בוקר, חובה להישאר בגבולות הערים. המאפיות ייפתחו רק ביום חמישי בבוקר. במימונה תיאסר היציאה מהערים''.

באשר לדיבורים על יציאה הדרגתית אמר: "לקראת סוף השבוע נגבש החלטה על הצעדים למשק ומערכת החינוך''. נתניהו גם התייחס לציפיות של האזרחים שהקורונה תיעלם בקרוב: "אין ביטחון שהקורונה תיעלם הנגיף עלול לחזור".

לסיום ההצהרה התייחס ראש הממשלה לנושא המשא ומתן שעל הפרק "משקיעים מאמצים להקים ממשלת אחדות עוד הערב''.

גנץ: ''עשינו הכל למנוע בחירות רביעיות''

הלילה בחצות יפקע המנדט שקיבל גנץ מהנשיא להרכבת ממשלה . בהצהרה שנתן הערב מייד אחרי הצהרת ראש הממשלה אמר יו"ר כחול לבן: "עשינו כל מה שניתן כדי לשרת את אזרחי ישראל ולמנוע בחירות רביעיות במציאות קשה כפי שאנחנו מתמודדים ונתמודד איתה. בשעה הזאת אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה .אף אחד לא ינזוף בי על כך שבחרתי בטובת אזרחי המדינה על פני טובתי האישית . ישראל זקוקה לממשלת חירום לאומית ומיד".

וידאו: הצהרת גנץ (מקור: פייסבוק)
​​​​​​​


גנץ פנה לנתניהו ואמר: ''זה רגע האמת שלנו ,או ממשלת חירום לאומית או חלילה בחירות רביעיות יקרות בשעת משבר, ההיסטוריה לא תסלח לנו''.

תגובות

End of content

No more pages to load