• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסוף להפקעות המחירים? ''חלוקת מסכות רב פעמיות - בחינם''

וועדת הקורונה בכנסת התייחסה לשוק השחור שהתפתח סביב המסכות והפקעת המחירים. משרד הבריאות הודיע על פיילוט - לייצר את המסכות בארץ ולחלק אותן בחינם

צילום: עדינה וולמן / דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הוועדה לנושא נגיף הקורונה בראשות ח"כ עפר שלח קיימה היום, חמישי, שני דיונים על סוגיית הבדיקות ועל פיקוח מחירי מסכות הפנים שנמצאים במחסור וסביבם החל להתפתח שוק שחור והפקעת מחירים. יו"ר ועדת המחירים באוצר התייחס למחירי המסיכות ואמר:"הגבלה של המחירים על היבואנים עלולה להביא למצב שלא יהיה כדאי לייבא מסיכות ". מנהל אגף הכלכלה במשרד הבריאות ''המחירים בארץ אינם גבוהים במיוחד ביחס,למקומות אחרים. אנחנו עושים פיילוט לייצור המוני של מסיכות רב פעמיות במטרה לחלקן בחינם."

יו"ר הוועדה ח"כ שלח:" ברור שיש פה כשל ,מתייחסים לזה כאל סוגיית פיקוח על המחירים אבל יש פה סיטואציה אחרת שצריכה להילקח בחשבון''. יצויין שבבאר שבע למשל, לא קל להשיג מסכות. מסכה רב פעמים, מתוצרת סין, נמכרת במחירים שבין 30 ל-50 שקלים. זה לא שיש חוסר במסכות, אלא פשוט מוחזקות על ידי מי שהצליחו לשים עליהן את היד וגורפים מהן רווחים נאים.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, התייחס לנושא העיכובים בתוצאות הבדיקות נושא חשוב וכבד משקל: "מרגע ההידבקות ועד שאדם מפתח מחלה ישנם 5 ימים בהם אנחנו לא יודעים אם אדם חולה או לא ואת זה לא נוכל לקצר. תוסיף לזה כ-48 שעות זמן ממוצע ותגיע להערכה של 7 ימים לקבלת תשובה . יש פער בזמן שלוקח מרגע שהחולה מתקשר ועד שמגיעים אליו  לבדוק ,ופער נוסף מרגע שתשובת המעבדה מתקבלת ועד שמקבלים איתות ממשרד הבריאות שיש תוצאה.זה לוקח בדרך כלל 48 שעות אך לעיתים יש עיכובים מחשוביים ואחרים''.

תגובות

End of content

No more pages to load