• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משבר הקורונה בנגב: פחות רהיטים נזרקו לזבל

השנה נזרקו פחות רהיטים לזבל, אך חלה עליה בכלים החד פעמיים מבסיסי צה''ל בדרום, בהם נסגרו חדרי האוכל. אפילו האשפה במשבר, בגלל הקורונה

פסולת מגיעה לדודאים (צילום: נגב אקולוגיה)

משבר הקורונה שינה אפילו את הרכב האשפה המטופלת בדודאים. בדרך כלל, לפני הפסח, נזרקים  ספות, שולחנות סלון, מקררים וצעצועים. השנה אתר דודאים מדווח על ירדה משמעותית בפסולת היבשה.

"בכל שנה אנו רואים עליה של מעל 30% בפסולת היבשה בסמוך לחג הפסח" מספר מנכ"ל דודאים, ניר בר-דוד. "השנה, בשל משבר הקורונה ניתן לראות עליה של אחוזים בודדים בפסולת זו".

"הפארק לטיפול, מיון וחינוך סביבתי דודאים מקבל  את הפסולת של תושבי הדרום והנגב. בכל שנה סמוך לחג הפסח אני רואה כמויות של רהיטים ראויים שזקוקים אולי למעט שיפוץ ומוצרי חשמל וצעצועים שהיו בקלות יכולים להיות מועברים לתרומה. השנה, בעקבות משבר הקורונה אפשר לראות ירידה משמעותית בכמויות הפסולת. אני מקווה שגם כשנצא מהמשבר, אנשים יבינו שאפשר להתנהל גם אחרת ונראה שינוי גם בתרבות הצריכה במדינה", מספר בר-דוד.

לעומת זאת, הפסולת הביתית שבתקופה דומה אשתקד הייתה בעלייה של אחוזים בודדים, השנה אתר דודאים מדווח על עליה של יותר מ25%. לפי בר-דוד נראה כי הכמויות עלו מכיוון שהתושבים נמצאים בסגר ומייצרים כמויות גדולות יותר של פסולת אורגנית ביתית. בנוסף, ישנה עליה גם בפסולת של כלים חד פעמיים בעקבות סגירת חדרי האוכל בבסיסי הצבא.
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load