• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבר לפני חודשיים עלה חשד כי מקור הקורונה במעבדה סינית

בראיון לברנז'ה NEWS, לפני חודשיים, עלתה השאלה לגבי מקור מגפת הקורונה. נשיא ארצות הברית החל לטעון בימים האחרונים, כי ממשלת סין טייחה תקלה חמורה ובגללה דלף הנגיף ממעבדה בעיר ווהאן

עמדת בדיקה בתחנת הרכבת בעיר ווהאן (צילום: China News Service/中国新闻网 // CC)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

האם מקור מגפת הקורונה בעובד מכון המחקר הוירולוגי בעיר וואהן בסין, שנחשף לדגימת וירוס, הפך נשא והחל להדביק מבקרים בשוק הדגים המקומי? 

בתחילת חודש פברואר, בימים הראשונים להתפרצות נגיף הקורונה מחוץ לגבולות סין, פורסמה בברנז'ה NEWS כתבה של משה פריאל "וירוס הקורונה לא הגיע לבאר שבע - אבל הבהלה כן" בראיון  עם פרופ' נדב דוידוביץ, ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון שאלנו אותו בין השאר:

ישנם הסבורים כי בעידן הטכנולוגיות החדשות הנמצאות במעבדות השונות בעולם ובישראל די קל ומסוכן לשנות כל מיני וירוסים בצורה מעבדתית ?
"בשל כך, מעבדות העוסקות בוירוסים האלה חייבות לקבל את האישור מהמדינה ומארגון הבריאות העולמי כדי לעסוק בתחום.
לא כל אדם יכול להתעסק בוירוסים, אלא מי שעוברים פיקוח ובקרה, כדי למנוע טרור ביולוגי."

האם יתכן שבמעבדה כלשהי בסין משהו השתבש?
"זה לא מידע שכרגע אפשר לאשש אותו. אנחנו במהלך ההתפרצות וזה גם לא משנה עכשיו מה המקור. אחרי זה יוכלו לשאול שאלות שונות כרגע אין עדות לדבר הזה וגם לא משהו שעלה בצורה מדעית על ידי ארגון רשמי".

חלפו חודשיים וחצי והמגיפה פשטה בכל העולם ולא פסחה על ישראל. נכון להיום, 2,173,432 נדבקו בנגיף ברחבי העולם, 146,291 נפטרו מהמחלה. בישראל נדבקו 12,855 איש עד כה, 148 נפטרו מהמחלה. שיעור התמותה בישראל עומד על 1.15% מכלל הנדבקים, לעומת 13.12% באיטליה למשל ו-10.44% בספרד. 

בימים  האחרונים נשיא ארצות הברית שינה את הטון שלו כלפי ממשלת סין. לדברי טראמפ, הממשלה בסין ניסתה לטייח את ממדי התחלואה ולא פסל את האפשרות שהנגיף דלף ממעבדה סינית. על פי כתבה שפורסמה הבוקר באתר החדשות של ה-BBC, דיפלומטים אמריקאים בשגרירות בבייג'ינג הזהירו מפני בעיותיות בתחום הבטיחות הביולוגית במעבדה בוואהן. במסרים ששלחו לארצות הברית, הדיפלומטים הביעו דאגה מפני התפרצות מגפה כתוצאה ממחקר של וירוסים מקבוצת ה-סארס בקרב עטלפים.

וידאו: הדיווח ברשת פוקס על החשד כי מקור נגיף הקורונה הוא במעבדה בעיר ווהן (FOX NEWS)


​​​​​​​רשת FOX האמריקאית פרסמה אתמול כתבה, לפיה מקור הנגיף אגן במעבדה בעיר ווהאן, שעסקה בפיתוח נשק ביולוגי, במטרה להתחרות בתחום מול ארצות הברית. 

תגובות

End of content

No more pages to load