• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קורונה? משליכי הפסולת הפירטית בנגב ממשיכים לזהם - ונתפסים על חם

המשטרה הירוקה תפסה ''על חם'' משליכי פסולת בניין לתוך נחל גרר בנגב. העובדה שרובו של הנגב אינו מיושב, מזמין אליו משליכי פסולת מכל הארץ

המשאית שנתפסה ליד אל-סייד (צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה)

תופעת השלכת הפסולת הפירטית בנגב נמשכת, גם במהלך ימי הקורונה. המרחבים העצומים הריקים מזמינים משליכי פסולת מכל הארץ, בהם גורמים פליליים. בפעילות אכיפה יזומה שביצע צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, רשות הטבע והגנים ושוטרי המדור להגנת הסביבה במשטרת ישראל, נצפתה השלכת פסולת בניין ממשאית לתוך נחל יתיר, ליד אל-סייד שבנגב.

במהלך האירוע, החשוד כיבה את המשאית, לקח את המפתח וברח בריצה מהירה לתוך אל-סייד. במבצע לוגיסיטי מורכב, המשאית חולצה מהנחל, הועמסה על גרר ונלקחה לחניון ייעודי מטעם המשטרה הירוקה. בעל המשאית ייחקר באזהרה, יימסר לו צו ניקוי וייפתח כנגדו תיק חקירה.

עוד בשבוע שעבר, בפעילות אכיפה יזומה משותפת של צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ועיריית רהט, תועדה השלכת פסולת בניין ממשאית לשטח פתוח על הקרקע בעיר רהט. בעל המשאית אותר, עוכב ונחקר, והמשטרה הירוקה פתחה בחקירת האירוע. לבעל המשאית נמסר צו ניקוי והודעה על איסור השימוש במשאית למשך 30 יום.

מוקדם יותר החודש, באזור רהט, תפסו המשטרה הירוקה ועיריית רהט שלוש משאיות נוספות שתועדו משליכות פסולת בניין במועדים ובמקומות שונים בצמוד לנחל גרר.

''בחסות תקופה זו של מצב החירום בשל התפשטות נגיף קורונה, עברייני סביבה עלולים להגביר את פעילותם, וגורמי האכיפה של המשרד להגנת הסביבה ממשיכים גם בימים אלה לבצע תפקידם, כדי לאכוף את חוקי הגנת הסביבה'', נמסר מהמשרד.

תגובות

End of content

No more pages to load