• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מספרים ביחד - בני נוער יחד עם ניצולי שואה ממחיזים את סיפור חייהם

המיזם הינו תכנית חינוכית בין דורית במסגרתה נפגשים התלמידים עם הניצולים לאורך מספר חודשים ולומדים על ההיסטוריה של העם היהודי ממקור ראשון

צילום: עיריית באר שבע

באמצעות מסע אל ההיסטוריה של העם היהודי לתיעוד רגעי החוזק, העוצמה, רגעי השפל והעצב יוצרת בימים אלו קבוצה של תלמידים בכיתות י' ויא' במוסדות חינוך בבאר שבע יחד עם ניצולי שואה מחזה דוקומנטרי משותף החובק את סיפורם של
הדור הראשון, השני ובני הנוער, מחזה שיביא תיעוד אנושי של זיכרון והיסטוריית העם היהודי לצופה. עם החזרה לשגרה יעלו התלמידים לצד הניצולים את המחזה. 

מדובר במיזם, "מספרים ביחד", תכנית חינוכית בין דורית במסגרתה נפגשים התלמידים עם הניצולים לאורך מספר חודשים ולומדים על ההיסטוריה של העם היהודי ממקור ראשון.

גם בימים אלו, בצל מגפת הקורונה, ממשיך ביתר שאת המייזם החשוב. התלמידים בקשר טלפוני או/ו באמצעות שיחות וידאו עם הניצולים לכל אורך הדרך, מספר פעמים בשבוע, מקשיבים, קשובים לצריכהם ומחבקים מרחוק את הניצולים. 
 
המסמך הבימתי המשותף עליו הם עובדים יחד חובק את סיפורם של  ניצולי השואה, מוותיקי העיר באר שבע, היסטוריית חייהם מספרת את סיפור היסטוריית העם היהודי בתקופת השואה מכל הזוויות ומורכבות סיפור השואה. סיפור חייהם מספר את הגעתם והיקלטותם כעולים בעיר באר שבע בראשית דרכה.

הסיפור שלהם הוא סיפורה של העיר, כל ניצול מייצג אבן מאבני העיר.

צילום: עיריית באר שבע​​​​​​​

התכנית החשובה "מספרים ביחד" יוצרת מסמך דוקומנטרי - תיאטרלי להצגת קורות הישרדותם ותקומתם של ניצולי השואה, בדרך אומנותית המוסרת עדות בשרשרת הדורות. 

 את הפרויקט הייחודי מוביל מרכז מצוינות בתיאטרון במינהל החינוך בעיריית באר שבע, הפרוייקט בהנחיית רוני גלילי - יועצת, היסטוריונית עם התמחות בנושאי השואה, בוגרת קולנוע דוקומנטרי ויוזמת הפרויקט, טליה סספורטס היא רכזת הפרוייקט וכן הפרוייקט בבימויו של יאיר מוסל במאי המתמחה בתיאטרון קהילתי. לפרוייקט שותפים 
 יו"ר ועדת ההתנדבות, חברת מועצת העיר עו"ד מינה קלמן חדד ובית הספר למשחק גודמן.

כזכור, מרכז מצוינות בתיאטרון הינו אחד ממרכזי המצוינות אותם מפעילה היחידה למצוינות בעיריית באר שבע, בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

תגובות

End of content

No more pages to load