• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אל מול אולם ריק, בסורוקה התייחדו עם זכר קורבנות השואה

"אני ניצב היום בפני אולם ריק, וזה אולי מעט סמלי ביום השואה 2020, בחלוף 75 שנים מכניעת גרמניה במלחמת העולם השנייה. אנו, כאנשי מערכת הרפואה מלווים מזה שנים את ניצולי השואה המבוגרים ומסייעים להם''

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

עובדי המרכז הרפואי סורוקה מקבוצת כללית מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס מרגש שהועבר בזום לאלפי העובדים בטקס אחר אך מרגש במיוחד ציינו במרכז הרפואי סורוקה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

כ- 192,000 ניצולים ונפגעי התנכלות אנטישמית בתקופת השואה חיים היום בישראל. כמחציתם מעל גיל 85, רובם זכו לשקם את חייהם, להקים משפחה, לעבוד ולתרום לחברה ולמדינה.בימים מורכבים אלו עם התפשטות מגפת הקורונה, והשלכותיה על אוכלוסיית המדינה בכלל ועל הקשישים בפרט, איננו שוכחים את אוכלוסיית ניצולי השואה אשר עלולה לחוות קשיי התמודדות עם משברי החיים על רקע חשיפתם למצבים טראומטיים קיצוניים בעבר.

וידאו: הדלקת נרות זיכרון בטקס בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני ניצב היום בפני אולם ריק, וזה אולי מעט סמלי ביום השואה 2020, בחלוף 75 שנים מכניעת גרמניה במלחמת העולם השנייה. אנו, כאנשי מערכת הרפואה מלווים מזה שנים את ניצולי השואה המבוגרים ומסייעים להם בשגרה, וכאשר הם זקוקים לשירותינו, ואילו השנה אנו עושים זאת מרחוק, למענם. חיוני בשנה הזו ודווקא בעת הזו, עם הצורך ב"ריחוק החברתי", שנעצור ונזכור את התקופה השחורה ביותר בהיסטוריה האנושית, את התהומות אליהם מסוגלים בני אדם להגיע ואת הפסגות והשיאים אליהם הגיעה מאז האנושות, ועמינו. נבטיח לעצמנו, לקורבנות ולניצולים שלא נאפשר לרוע להרים שוב את ראשו, ונבטיח שנמשיך ונפעל לחברה שוויונית, מכבדת, עם זכויות לכל. אנו מצדנו, עושים זאת בצורה מצוינת במערכת הרפואית, ושומה עלינו להפיץ רוח זו בכל הארץ. ובעת הזו אני מבקש גם לציין שאני בטוח בחוסן שלנו כחברה ושל עובדי סורוקה במיוחד לצלוח תקופה מורכבת זו ולהמשיך בעבודתנו מצילת החיים גם שלא בנושאי קורונה. נזכור יחד את קורבנות השואה, את גיבוריה, ונשאף כולנו להתעלות בזכותם. יהי זכרם ברוך".

תגובות

End of content

No more pages to load