• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ניצולת השואה שנפטרה במגדלי גילת - הובאה למנוחות

גופתה של ד''ר מגדה גרייף ז''ל נמצאה בדירתה במגדלי גילת במצב ריקבון מתקדם, אחרי שנפטרה ערב פסח ואיש לא שם לב לחסרונה. הערב היא תובא למנוחת עולמים בשעה 21:00, בבית העלמין הישן בב''ש

דגל ישראל הונח על הקבר הטרי (צילום: דוברות זק''א)

ד''ר מגדה גרייף ז''ל, ניצולת שואה מרומניה, שגופתה נתגלתה במצב ריקבון מתקדם בדירתה בקומה השישית במגדלי גילת - הובאה  הערב, רביעי, לקבורה בבית העלמין הישן בבאר שבע, בשעה 21:00. בטקס השתתפו מעט מאוד אנשים, על פי צו הבריאות, האוסר התכנסויות של יותר מ-20 איש. 

בין המשתתפים בהלוויה גם איש זק''א שמעון זגורי, ממתנדבי זק''א שטיפל בזירה הקשה. רבים בבאר שבע ביקשו ללוות את מי שכונתה ''הסבתא של כולם'', ונפטרה בביתה לבדה, מבלי שאיש יידע על כך. עיריית באר שבע הייתה בין שולחי הזרים.

וידאו: מתנדב זק''א, שמעון זגורי, ליד הקבר הטרי (צילום: דוברות זק''א)

בגלל המצב הקשה של הגופה לא היה ניתן לבצע זיהוי. לאחר מאמצים רבים של יו"ר זק"א יהודה משי זהב ובסיועו של ראש העיר באר שבע, רוביק דנלוביץ', אותרו צילומי שיניים ואמצעי זיהוי נוספים. בעזרתם נעשה היום הזיהוי במכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר.

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א. אמר: "מדובר במקרה קשה שזעזע מדינה שלמה. לצערי גם הלילה טיפלו מתנדבי זק"א צפון, בגופה בריקבון בטבריה. אני פונה ומתחנן לכל אחד שיש לו לב, תבדקו מה עם השכנים שלכם, שמרו איתם על קשר רציף. וביחד נציל חיים".

צילומים: דוברות ז''א
 


ד''ר גרייף הייתה מרצה באוניברסיטת בן גוריון ופתולוגית בבית החולים סורוקה ולא היו לה קרובי משפחה בישראל. עם זאת, היא הייתה מאוד אהובה על מכריה, שכינו אותה ''הסבתא של כולם''. היא מעולם לא שיתפה אחרים על מה שאירע איתה בשואה ולדבריה מכירה, העדפיה לדבר ולעודד אנשים למחשבה חיובית.

הדירה במגדלי גילת בה נמצאה ד''ר גרייף (גוגל מפות), ד''ר גרייף (צילום: גוליטה נחמן)

על דלת ביתה הייתה תלויה בקשתה האחרונה: שיתקשרו למנהל עזבונה ושמישהו ידאג לציפורים שגידלה. אתמול נשמעה ברשתות החברתיות ביקורת רבה על כי ד''ר מגדה היא הקשיש השלישי, מתחילת השנה, שנמצא ללא רוח חיים, במצב ריקבון, בבאר שבע. גורמי רווחה אמרו, כי יש להקים גוף התנדבותי או בשכר, שידאג להיות בקשר עם אותם עריריים. 

עיריית ב''ש שלחה זר (צילום: דוברות זק''א)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load