• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הציבור תרם את הסכום לבית הדפוס בב''ש שנקנס בגלל אפליית להט''בים

ארגון ''תורת לחימה'' גייס תרומות מהציבור, לכיסוי הסכום שבית משפט השלום בבאר שבע פסק נגד בית הדפוס צבעי הקשת, שסירב להעניק שירות ללהט''בים

מצעד הגאווה הראשון בב''ש. בית הדפוס סירב לתת שירות ללהט''בים (צילום: דני בלר)

ארגון ''תורת לחימה'' גייס מתרומות הציבור סכום של 64,000 שקלים, שיכסו את הסכום שפסק בית משפט השלום כנגד דפוס ''צבעי הקשת'' בבאר שבע, אשר סירב להעניק שירותי דפוס ללהט''בים. הארגון הודיע על גיוס התרומה בחשבון הטוויטר שלו. רבים בבאר שבע הביעו תמיכה בבעלי בית הדפוס ופרסמו פוסטים בגנות קהילת הלהט''ב בעיר ומערכת המשפט שפסקה כנגד מהלדבריהם, נוגד את רוח התורה.

לפני כשלוש שנים פנתה האגודה למען הלהט''ב לבית דפוס "צבעי הקשת" בבאר שבע, על מנת להדפיס חומרים לאחווה הסטודנטיאלית הגאה באוניברסיטת בן גוריון. בית הדפוס השיב במייל: "איננו עוסקים בחומרי תועבה. יהודים אנחנו!".בעקבות התגובה, החליטה האגודה למען להט''ב בישראל להגיש תביעה בסך 100 אלף שקל  נגד בית הדפוס, בהסתמך על חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים. התביעה הוגשה על-ידי המחלקה המשפטית של האגודה למען הלהט"ב, באמצעות עורכי הדין ענת קדרון, אסף חדי כהן ונמרוד גורנשטיין.בכתב ההגנה  טען בית הדפוס כי בעליו הם יהודים דתיים. לטענתם, על-פי ההלכה חל איסור לתת סיוע לקיום עבירות הלכתיות הכרוכות באופי חייהם של הומואים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים וקווירים. בית הדפוס הביא חוות-דעת של שני רבנים בכירים, על פיהן חל איסור הלכתי ליצור ולפרסם מודעות אלה.

הפלייר שנגמר בתביעה משפטית​​​​​​​

הבוקר, עם פרסום פסק הדין, רבים בבאר שבע התרעמו על כי דווקא כשהמשק בקריסה כלכלית, בית המשפט פוסק סכום גבוה כנגד עסק של יהודים שומרי מצוות והאשימו את בית המשפט בתמיכה בקהילת הלהט''ב. אחרים דווקא תמכו בקהילת הלהט''ב, שסובלת מהתנכלויות, אפליה ואלימות, בפריפריה וגם בתל אביב, העיר היחידה שנחשבת יחסית בטוחה עבורם.

תגובות

End of content

No more pages to load