• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עוצר יוטל בנתיבות? עליה בתחלואה בקורונה, בגלל משפחות שאירחו בפסח

''אנחנו רגילים להיות ביחד בחגים'', הסבירו בני משפחה חרדית הגרים באותו רחוב - והתחלואה בקורונה בעיר עלתה בעשרות בני אדם. החשש: משרד הבריאות יטיל סגר על נתיבות, מאחר וייתכן ומעגל ההדבקה נרחב יותר

מתחם היבדק וסע (צילום: דוברות מד''א)

רחוב אחד, 15 חולי קורונה - בגלל אירוח בחג הפסח וילדים ששיחקו ביחד: נתיבות הצטרפה למפה המדאיגה של ערים מוכות הקורונה. נכון להיום, יש בעיר 52 חולים, מהם 15 איש בני משפחה חרדית ומתגוררים באותו רחוב. החקירה האפידמיולוגית העלתה כי המשפחות החליטו לחגוג את סדר הפסח ביחד, במהלכו כנראה נדבקו וכי הילדים שיחקו ביחד, בניגוד לנהלים. 

ברחוב יש דאגה גדולה. שכנים ביקשו לחטא את הבניינים, צעד שספק יעזור אחרי התפרצות המחלה. בני משפחות הביעו צער ואמרו כי הם לא היו מודעים לסכנה הרבה שבמפגשים משפחתיים וכי הם רגילים להיות יחד בחגים. עד כה קצב גידול המחלה בנתיבות היה איטי, אך העליה בתחלואה עלולה להוביל את משרד הבריאות להחליט על סגר בנתיבות, בדומה לזה שהוטל על בני ברק.

החשש בעיר הוא כי ישנם יותר חולים מאשר נתגלה בבדיקות וכי יש חולים שלא מגלים את סימני המחלה ומדביקים אחרים.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, פרסם תגובה למקרה: ''בשבוע האחרון אנו עדים לעליה חריגה במספר מקרי התחלואה בקורונה של תושבי העיר אשר על פי נתוני משרד הבריאות עומד על 64 חולים במצטבר מתוכם החלימו 12 חולים. בהתאם לתהליכי האבחון של גורמי הרפואה, מדובר בעליה שנובעת משני מקרים חריגים לפיו שתי משפחות אירחו במהלך החג אורחים ממשפחה אחרת ונתערבבו זה בזה באופן שנתגלו 15 מקרים של חשיפה והדבקה בנגיף''.

''בהינתן העובדה שנתיבות עומדת מזה שבועות בקצב גידול קטן של חולים ומאושפזים, עליה זו לפיה נתיבות עוברת את ססטיסטיקה חולה אחד לאלף נפש מהווה התפתחות מדאיגה שעלולה להכריז על נתיבות כיעד סיכון על כל המשתמע מכך. ראוי לציין כי מטבע הדברים מקרי ההידבקות אובחנו רק מספר ימים אחרי החג וצריך לקוות שאין מקרים נוספים'''.

''ראש העיר כינס צוותי הבטחון והחרום על מנת לתת המענים הנדרשים למשפחות הנ"ל ובמרכזם הצורך לבודד את החולים מבני הבית ולהעבירם למלונית. בתוך כך קרא ראש העיר למשטרת ישראל להגביר את פעולות האכיפה בעיר כנגד מפירי הנחיות משרד הבריאות לציבור בדבר התנהלות זהירה והבהיר כי העירייה מצידה תעמיד את כל צוותי האבטחה והפיקוח על מנת לוודא שהתושבים שומרים על ההנחיות במרחב הציבורי''.

"דווקא על רקע ההקלות שנתבשרנו עליהם לפי החלטת ממשלה בדבר תנאי הגבלת התנועה, פתיחת עסקים בתחומי מסחר מוגדרים ועוד, אני קורא לכל תושבי העיר לשמור על כללי הזהירות בהקפדה על מנת למנוע מקרי הידבקות, שכן אנחנו נמצאים בתקופה קריטית של גידול במקרי התחלואה שמחייבים את כולנו לאחריות בהתנהלות האישית במרחב הציבורי ובבית".

תגובות

End of content

No more pages to load