• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מפרגנים מרחוק: סוחרי העיר העתיקה הוזמנו לשתף את סיפורם האישי

יום ראשון להקלות: יוזמה של מנהלת העיר העתיקה מנסה להעצים את העסקים, אלה שנפתחו ואלה שעדיין סגורים - דרך פוסט בפייסבוק

העיר העתיקה בימים יפים יותר (צילום: דני בלר)

אחרי כמעט חודשיים של סגר, הבוקר נפתחו חלק מהעסקים בעיר העתיקה של באר שבע, תחת המגבלות של משרד הבריאות. רבים מעוגני התרבות בעיר נשארו סגורים וספק אם בחודשי הקיץ ניתן יהיה לקיים פסטיבלים תחת שיגרת הקורונה.בקרב הסוחרים קיימת אי בהירות באשר לפיצוי, גובהו והאם הם זכאים לו, אחרי הניסיון המר של החודש הקודם. באר שבע, שעל פי נתוני פירמת דאן אנד ברדסטריט הובילה לפני משבר הקורונה בהיקף העסקים בסכנת סגירה וממדי האבטלה, מתמודדת בימים אלה עם משבר שלא היה כדוגמתו. 

הבוקר, עם פתיחת העסקים, מנהלת העיר העתיקה והתיירות בבאר שבע  החלה בפרויקט דיגיטלי להעצמת העסקים הקטנים בעיר
והעלתה פוסט בעמוד הפייסבוק העיר העתיקה באר שבע בו היא מזמינה את תושבי העיר והסביבה לשתף על העסקים  האהובים עליהם בעיר העתיקה  - הוותיקים והחדשים, הקטנים והגדולים. בנוסף, המנהלת מזמינה גם את בעלי העסקים בעיר לשתף תחת הפוסט את סיפורם האישי והייחודי.  היוזמה נולדה כדי לפרגן לעסקים בעיר הן לאלה הפתוחים בתקופה זו במתכונת שונה והן לעסקים שבינתיים סגורים בעקבות ההנחיות של משרד הבריאות.

עם זאת, הבוקר עסקים לא מעטים התלבטו אם לפתוח: עלות מימוש התנאים שהציב משרד הבריאות, יחד עם הקנסות הגבוהים, גרמו ללא מעטים להשאיר את העסקים סגורים. על פי דרישות משרד הבריאות, יש להקים מחיצות בין הלקוחות לנותני השירות, מספר הלקוחות מוגבל, יש לשמור על מרחק 2 מטרים בתוך העסק (חלק מהחנויות בעיר העתיקה קטנות מאוד), בעל העסק צריך לתשאל את הלקוח לתסמינים ולמדוד לו חום. הקנסות (בין 2,000 ל-5,000 שקלים) וגם האפשרות כי יוכנסו למאסר, גורמים לבעלי עסקים רבים לוותר על התענוג בינתיים. 


תגובות

End of content

No more pages to load