• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הממשלה דחתה דיון על פתיחת השווקים, בצל חשש ממרד אזרחי

הממשלה הייתה אמורה לדון הבוקר בשורת הקלות ובחזרה ללימודים, אלא שבמפתיע, דחתה את הדיון על ביטול הגבלת ה-100 מטרים ופתיחת השווקים. הסוחרים בשוק בב''ש לא מחכים לביבי

השוק העירוני, אתמול, חמישי (צילום סלולרי)

הסוחרים בשוק העירוני בבאר שבע על סף פיצוץ, אחרי שנודע להם כי בניגוד להסכמות, אין בכוונת הממשלה לדון הבוקר, שישי, בפתיחה המחודשת של השווקים, בהם השוק העירוני בבאר שבע. מצילומים שהגיעו לידי ברנז'ה NEWS ומעדויות קונים, חלק מהסוחרים מאס במצב והחליט לפתוח את הדוכנים ולנסות להציל את פרנסתם. ''חודשיים לא עבדנו, מכרו לנו סיפורים, אבל הסופרים עובדים רגיל. מישה עומד בסופר ומודד חום? מישהו מקפיד על 2 מטר? הכל חרטא. נמאס''.

מוקדם יותר היום, היו מי שביקשו לא לפרסם ברבים את העובדה כי השוק בבאר שבע פועל חלקית, כדי לא לאלץ את הפקחים להגיע ולהטיל קנסות, מעין הכשר של עבודה במחתרת - או יותר נכון, גזירות שאין הציבור יכול לעמוד בהן כבר. נתניהו הבטיח ערב החג למנהלי השווקים לטפל בעניינם, במיוחד אחרי שהתיר לרשתות דוגמת איקאה לחזור לפעול. באופן מפתיע, שינה את דעתו. סוחרים בשוק בבאר שבע קבלו על כך שאין להם פתרון לפרנסה וכי נמאס להם להעתר לכל מיני בקשות לשמור על פרופיל נמוך. 

הממשלה הייתה אמורה לבטל את ההוראה האוסרת על התושבים להתרחק יותר מ-100 מטרים מביתם ואת האיכון הטלפוני. לעת עתה, המעקב אחרי הטלפונים של האזרחים נמשך וקיים איסור להתרחק מהבתים. בממשלה יש חשש ממשי ממרי אזרחי, בממדים ובעוצמות שיאלצו את המשטרה להפעיל כוח מעבר לסביר. זו הסיבה שככל הנראה מנחה את ראש הממשלה בעיקר להכריז על הקלות - אך לא לממש אותן ולשמור על אותן הגבלות ומעקבים חסרי תקדים במדינה דמוקרטית. 

בעוד שבמרכז נערכו הפגנות של עצמאים, בבאר שבע, באופן תמוה, איש אינו יוצא לרחובות, בעיקר מתוך חשש כי אם ידברו, החל''ת אליו הוצאו יהפוך לפיטורין. אבל גם אם יישבו בשקט, ההערכה היא כי ענפים מסויימים בעיר ייאלצו לפטר עובדים, בהם אותם ענפים שלא קיים צפי לחזרתם לעבודה ובקרב בני גילאים של יותר מ-60, שהממשלה לא הצליחה למצוא עבורם פתרון תעסוקתי. 

אחרי שנגמר חג הפסח, ימי הזיכרון והעצמאות ועם תחילת חודש מאי, חודש עבודה מלא, המשק הולך לגלות את עומק המשבר הכלכלי ועד כמה בינתיים כל הפתרונות הם או הצהרות למצלמה או כיבוי שריפות ושליפות של רגע. 

תגובות

End of content

No more pages to load