• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כאוס: הממשלה הודיעה על חידוש הלימודים, עיריית ב''ש החליטה אחרת

הנחיות מבולבלות, חוסר תיאום וכאוס - כמו בממשלה, גם במערכת החינוך. משרד החינוך החליט על חזרה ללימודים, פורום 15 הערים הגדולות, בהן ב''ש, החליט אחרת.

צילום המחשה: MAXPIXEL / CC0

חוזרים מחר ללימודים? תלוי מי אתם ואיפה אתם גרים. למרות החלטת הממשלה לחדש את הלימודים, בבאר שבע התלמידים ישארו בבית. הסיבה: הנחיות מבולבלות ומבלבלות, באשר לאופן ההתנהלות של מוסדות החינוך בשל מגפת הקורונה. בעירייה דורשים לקבל את ההנחיות בצורה ברורה וחד משמעית, במשרד החינוך אומרים כי הכל כבר סודר וכמו בשאר ענפי המשק, גם בחינוך שולט בלאגן הקורונה.

ביום שישי הודיע משרד החינוך כי התלמידים חוזרים ללימודים כאשר החינוך הממלכתי חוזרים  תלמידי כיתות א'-ג' ותלמידי כיתות י''א-י''ב ואילו בחינוך החרדי, בלחץ השר אריה דרעי, חוזרים תלמידי כיתות ז'-י''א, מאחר שלדבריו חשוב שיישבו ללמוד תורה ובשל הקושי לערוך למידה מרחוק אצל החרדים. בזרם הממלכתי, לעמת זאת, אין החלטה לגבי תלמידי ד' עד י' והם ככל הנראה יבלו עוד חודש לפחות בבית.

גם ההודעה של עיריית ב''ש לא ברורה וחד משמעית: ''עיריית באר שבע שותפה להחלטת פורום ה-15 שלא לפתוח את מערכת החינוך ביום ראשון הקרוב, למעט החינוך המיוחד שיפעל באותה מתכונת כפי שפעלו עד כה'', נמסר בהודעה לתקשורת. ''עיריית באר שבע,תומכת בהחזרת מערכת החינוך לפעילות, אך לא תוכל לפתוח את מוסדות החינוך ללא הנחיות ברורות בכל הנוגע לכללי הבטיחות והבריאות במוסדות החינוך''.

''העירייה  נערכת  לפתיחת מערכת החינוך ותדע  לעמוד בהנחיות ובמגבלות, אך חשוב ראשית לקבל אותם באופן מסודר ואחיד, על מנת שתוכל להבטיח את שלום התלמידים והתלמידות וצוותי ההוראה''.

''לאחר שיתקבלו ההנחיות, יפעלו ראשי הרשויות, בתאום עם משרדי החינוך והבריאות, על מנת להחזיר את הלימודים, בהתאם לתוכנית שאושרה. ראש העיריי רוביק דנילוביץ' עדכן  בנושא את יו״ר הנהגת ההורים העירוני,שתומך בעמדתו''. 

חשש מהבדקה המונית בכיתות, מצוקת מורים וכיתות לימוד

החשש העיקרי שעומד בפני ההורים הוא סכנת ההדבקה בכיתות הצפופות ממילא. תוכנית משרד החינוך מדברת על פיצול תלמידים לקבוצות קבועות וקטנות, כשכל תלמיד יישב במקום קבוע, מוקף במחיצה וגם השירותים בבתי הספר יחולקו לפי קבוצות. על התלמידים תיאסר כל קרבה פיזית: לחיצות ידיים, חיבוקים ועוד. כמו כן, בבתי הספר יוצבו עמדות חיטוי והתלמידים ייעטו מסכות. בתי הספר, הצפופים ממילא, יצטרכו לחשוב על דרכים יצירתיות לחלק את התלמידים על פי הוראות משרד החינוך. כמו כן, בבתי הספר נוצרה מצוקה של כוח אדם, אחרי שנאסר על מורים בגילאי 60 ומעלה לחזור לעבודה.

במשרד החינוך אומרים כי ''על רקע המורכבות במציאות הקיימות - החזרה תעשה באופן הדרגתי כדי לאפשר לכלל הרשויות וצוותי החינוך להיערך בהתאם להנחיות משרד הבריאות''

על פי משרד החינוך, ''מערכת החינוך תפתח את שעריה כבר ביום א' הקרוב, ה- 3.5 לחזרה הדרגתית ומסודרת של בתי הספר. בימים הקרובים תערכנה הרשויות ובתי הספר בשורה של היבטים, שכוללים בין היתר: היערכות מנהלתית, ניקיונות, חלוקת הכיתות, הכנת צוותי החינוך, קביעת קבוצות, שיבוץ תלמידים, חלוקת כיתות, חלוקת הקבוצות, הכנת חדרי המורים, הכנת חומרי לימוד ועדכון התלמידים והוריהם. תהליך ההכנה של הרשויות וצוותי החינוך ובכלל זה קליטת התלמידים  יסתיים לכל המאוחר עד לתאריך ה- 5.5.2020''. 

''המשרד עובד בשיתוף פעולה מלא עם מרכז השלטון המקומי ועם משרד הבריאות כדי להבטיח את פתיחתם התקינה של מוסדות החינוך. רשויות ובתי ספר שערוכים, יוכלו להתחיל את הלימודים ביום ראשון. רשויות שנדרשות להן ימי היערכות נוספים, ישלימו אותם בימים הקרובים''.  

על פי ההחלטה, כיתות א'-ג' בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי: ילמדו 5 ימים בשבוע, בימים: א-ה, 5 שעות לימוד מדי יום. הלמידה תתקיים בקבוצות קטנות של עד 17 תלמידים. 

כיתות י''א-י''ב בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי: יגיעו לתגבורים ומרתונים לימודיים לקראת הכנה לבגרות, בקבוצות קטנות של עד 17 תלמידים. 

חינוך מיוחד- כל תלמידי החינוך המיוחד מגיל 21-3 יחזרו ללמוד, בימים א'-ה', בין השעות: 08:00-14:00. תלמידי החינוך המיוחד בחברה הערבית ילמדו עד לשעה 13:00 בשל צום הרמדאן. כיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ילמדו עד לשעה 13:00 בימים א-ה. תלמידים משולבים (גנים, כיתות ד-י) ימשיכו לקבל מענה לימודי וטיפולי במוקדים שייקבעו על ידי הרשות המקומית, כפי שהיה עד היום. תלמידי כיתות יא-יב שניגשים לבחינות הבגרות ילמדו יחד עם חבריהם לכיתה. 
 
 גני ילדים 3-6 ישובו לפעילות בתאריך 10.5.20. החזרה לפעילות תתקיים בכפוף להערכת מצב שתעשה בנושא. לגבי תלמידי כיתות ד'-י' - יגובש מתווה לחזרה ללימודים ''במהלך חודש מאי''. הלימודים לא יוגדרו כחובה (זולת מבחני הבגרות). 


תגובות

End of content

No more pages to load