• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוטל מצעד הגאווה בב''ש, ייערך אירוע וירטואלי

בהחלטה משותפת של הבתים הגאים בערים הגדולות, הוחלט לבטל את מצעד הגאווה בערים המרכזיות - תל אביב, ירושלים, חיפה וב''ש - ולערוך אירוע וירטואלי

מצעד הגאווה בב''ש (צילום: דני בלר)

מצעד הגאווה בבאר שבע בוטל - בשל מגבלות מגפת הקורונה. החלטה על כך נפלה בישיבה משותפת של הבתים הגאים בערים הגדולות - ירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה. עם זאת, אם יהיה שינוי במצב, ייתכן כי המצעד ייערך השנה במועד מאוחר יותר. במקום המצעד ייערך אירוע וירטואלי.

המצעד הבאר שבעי, הנערך מאז שנת 2017 והתאפשר רק לאחר שהקהילה הלהט''בית פנתה לערכאות, נושא אופי שונה בבירת הנגב - יותר מחאתי, פחות מסיבות, בין היתר בשל אופיה השמרני של העיר והעובדה שיש לערוך אותו במסלול סטרילי בשל איומים לפגוע בצועדים. למצעד בבאר שבע מסר של נראות ציבורית, בעיר שלא מקבלת את הקהילה הלהט''בית - בניגוד למה שקורה בתל אביב או חיפה למשל. בתל אביב המצעד הוא אירוע תיירותי, המושך אליו מבקרים מכל העולם ומחולל הכנסות אדירות לעיר. בבאר שבע מדובר בצעדת מחאה ואירוע מסכם ברחבת העירייה, שנערך תחת אבטחה כבדה.

חשיבותו של המצעד הבאר שבעי הוא בנראות ציבורית לקהילה הגאה, אשר סובלת, עדיין, מתופעות של שנאה ואלימות. רק לאחרונה, בעקבות פסק דין שחייב בית דפוס לפצות את הקהילה אחרי שסירב לשרת אותם בשל נטייתם המינית, סבלו חברי הקהילה מהתקפות מילוליות וביטויי שנאה ברשתות החברתיות המקומיות. 

בפוסט שפורסם על ידי הבית הגאה בבאר שבע, הוסברו הסיבות. אנחנו מביאים את הפוסט ככתבו וכלשונו:
דחיית מצעדי הגאווה וקיום אירועים מקוונים במהלך חודש הגאווה - לאור המצב וההמשך הצפוי של מגבלות על התכנסויות ואירועים, החלטנו במשותף, ארבעת הבתים הגאים המייצגים את ארבעת המצעדים הגדולים והוותיקים בישראל - חיפה, ירושלים, באר שבע ותל אביב-יפו, ביחד עם פורום הגאווה המקומית המייצג את הקהילות המקומיות הגאות בכל הארץ וארגוני הקהילה - לדחות בשלב זה את מצעדי הגאווה בתקווה שנוכל לקיימם בסוף הקיץ.
לצד זאת, נקיים במהלך חודש הגאווה המסורתי - חודש יוני מספר אירועים ארציים ופריפריאליים, רובם ככולם וירטואליים ויציינו את המאבק הלהט״בי לשיוויון לצד הבעת סולידריות עם הקושי שחווים תושבות ותושבי ישראל.

גיל אליאס Gil Elias, יו״ר משותף של הבית הגאה בבאר שבע ובדרום: ״במציאות החדשה שנוצרה, מתחדדת החשיבות והעוצמה שבקהילות המקומיות בפרט ושל הקהילה הגאה בכלל. מתבהר לכולנו הצורך למקד את תשומת הלב בצרכים הפנימיים של חברות הקהילה שלנו ולתת מענה חברתי, תרבותי, ופסיכוסוציאלי. בתוך משבר בינלאומי ומגיפה מתמשכת שמציפה מחדש את המונח "שגרת חירום", מעשה הסולידריות והיצירה המשותפת מחזקות חברות הקהילה בבאר שבע ובדרום. הבית הגאה שמחות על בחירת הבתים הגאים להתאחד להחלטה משותפת ואחראית שתאפשר בסופו של דבר לקיים את עונת המצעדים בגאווה תוך שמירה על בריאות הציבור״.

רינת צוק-בזק Rinat Tzuk-Bazak, יו״ר משותפת של הבית הגאה בבאר שבע ובדרום: "הבית הגאה בבאר שבע, לצד הבתים והמרכזים הגאים בחיפה, בירושלים ובתל אביב, רואה את הצורך לפעול באחריות כלפי הקהילה שלנו. לא נרצה לסכן אף אחד.ת, והמצעדים יתקיימו רק כשיהיה ברור מעל לכל ספק שאפשר לעשות זאת מבלי לסכן את הציבור. בינתיים אנחנו דואגות לחברי ולחברות הקהילה שלנו, שחלקןם נפגעו קשות מהמשבר הבריאותי והכלכלי. ננצל את חודש יוני להעלאת מודעות ונראות של הקהילה הגאה ברשתות החברתיות ובמדיות השונות".


תגובות

End of content

No more pages to load