• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הספר שלידו ''פאודה'' יראה כמו משחק ילדים

חמאס כובש את תל אביב – לא במסגרת מלחמה עקובה מדם – אלא בתהליך מדיני. חיים טרבלסי, סטארטאפיסט, מוציא ספר ביכורים בשם ''שוביכה'', שמציג תסריט לא לגמרי בלתי אפשרי, לדעתו. יש כבר מי שרוצה לעשות מזה סדרה

תסריט לא מופרך עומד במרכזו של הספר ''שוביכה'', של חיים טרבלסי מבאר שבע: בימים לא רחוקים, חמאס יוצא ביוזמה מדינית שתכליתה לשים לב לאיבה בין העזתים לישראלים. בתחילה היא נתקלת בחשדנות, אבל שוחרי השלום בישראל, משפיענים ומובילי דעת קהל בתל אביב, מאמצים אותה בחום והממשלה, שרוצה לשים קץ לסכסוך רב השנים, מאמצת את הפתרון בעקבות הלחץ הציבורי. עזה הפכה לסינגפור של המזרח התיכון, ענקיות תוכנה פותחים בה מרכזי פיתוח והסגר הימי רב השנים הוסר לטובת נמלי ים ואוויר מהיפים במזרח התיכון. 

חיים טרבלסי עם סט צילום הפרומו (צילום: עצמי)

במרכז היוזמה עומד מנהיגה הכריסמטי של עזה, אחמד ג'עברי, אסיר משוחרר מהכלא הישראלי, לשעבר תושב יפו, איש מבריק ומנהיג נחשב, שהיה נשוי לתמר, אותה הכיר כאשר למדה בבית הספר הדו לשוני ביפו, יהודיה תל אביבית שהתאהבה בו ולהם בן משותף. 

כשהכיר את תמר היהודיה, ג'עברי זנח את דרכה של המסורת, התחיל לשתות ולהמר. ערב אחד נמצאה תמר שותתת דם ברחובות יפו. ג'עברי נעצר והמשטרה מטילה עליו את החשד לאונס אכזרי. הוא נשפט ונשלח לכלא. 

באגף הביטחוני בכלא, ג'עברי פוגש את עאטף, עזתי מבכירי חמאס שנשפט בארץ. עאטף הופך את ג'עברי למוסלמי הדוק ובמקביל, ג'עברי מתחיל להתעמק בתנ''ך, מתוך מטרה להוכיח שישראל שייכת גם לעם הערבי, . פסוק אחד בתנ''ך מספיק לו כדאי להוכיח את צדקת דרכו. הוא רוקם תוכנית, שלא תהיה מושלמת מבלי לקבל את ההוראה הסופית מעאטף.

כשג'עברי משתחרר מהכלא, הופך למנהיג בלתי מעורער בעזה, שהופכת לסיפור הצלחה כלכלי אדיר. ישראל פותחת את הנמלים, מאפשרת תנועה האווירית ומצבם של העזתים משתפר פלאים. ג'עברי קונה את לבם של הישראלים, בעיקר של התל אביבים. הוא מוביל את העזתים לשגשוג, אך מחכה להוראות מעאטף. הוא מקבל מסר לגשת למחסן נטוש בעזה, שם מחכות הוראות כתובות. 

על פי הספר, הפסוק שהוא מוצא בו את התשובה הוא : ''וְהָיָה֙ כַּאֲשֶׁ֣ר תָּרִ֔יד וּפָרַקְתָּ֥ עֻלּ֖וֹ מֵעַ֥ל צַוָּארֶֽךָ'' (בראשית פרק כ''ז, פסוק מ'). 

וידאו: הפרומו של שוביכה (באדיבות חיים טרבלסי)
​​​​​​​

''הסיפור מתחיל במסיבת עיתונאים שבה דובר חמאס עמיר ג׳עברי מתאר את השינוי האדיר שעבר על רצועת עזה ועל כינון מערכת יחסים עם ממשלת ישראל'', מספר טרבלסי. ''התקשורת ציפתה להכרזה על תחילת פרוייקט המנהרות הגדול שיחבר בין מזרח ירושלים לרצועת עזה.אמנם להצהרה שיצא מפיו של ג׳עברי אך אחד לא ציפה….״לממשלת ישראל 48 שעות להעתר לכל דרישתינו ועד אז תל אביב במצור״.

הספר, הנמצא בשלב גיוס מימון (נכון לרגע זה, גויס 70% מסכום היעד) הצליח כבר לעורר עניין, לדברי טרבלסי. התוכן הנפיץ הצליח לגרות מפיקי סדרות, שרואים בה את ''האיש במצודה הגבוהה'' הבא (סדרה בה מדינות ציר הרשע – גרמניה הנאצית ושותפיה מנצחות במלחמת העולם השניה ומשתלטות על ארצות הברית).

''הספר מספר מה היה קורה אילו תל אביב הייתה נכבשת  והופכת לעזה ועזה הייתה נהפכת לתל אביב'', מספר טרבלסי. ''אני לא נוקט עמדה מי הטוב ומי הרע. אני משאיר את הסקת המסקנות לקורא. 

בעצם, מה שאתה אומר, הוא שאין טעם לנהל מו''מ לשלום ומעבר לכך, מה ייקרה לדעתך אם ישראל תאמץ את אותם רכיבים שהציבור החילוני חופשי מבקש לאמץ ולמעשה, כבר אימץ בתל אביב, אם זו תחבורה ציבורית בשבת או נישואין בין בני אותו מין, פונדקאות לזוגות להט''בים ועסקים פתוחים בשבת...
''כשעם ישראל זונח את האמונה שלו, כשהוא מתפקר, זו הדרך של הגויים להביס אותנו. זה קרה לנו לאורך ההסטוריה וזה עלול לקרות לנו בעתיד. אבל בספר אני לא קובע מי טוב ומי רע, מה טוב ומה רע, אני מביא את הסיפור''.

לדברי טרבלסי, פנו אליו מפיקי טלוויזיה, שהתעניינו בסיפור, שהוא ספר הביכורים שלו. ישראל הצליחה כבר לא פעם עם סדרות שהנושא העיקרי בהן הוא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, בהן ''פאודה'', ''חטופים'' ו''המתופפת הקטנה'', של ה-BBC. עד כמה הסיפור של טרבלסי מופרך? אם בינואר היינו אומרים לכם מי ירכיבו את הקואליציה או שנגיף סיני ימחוק את הישגי הכלכלה העולמית או שבישראל תהיה אבטלה בהיקף של 27%, הייתם שולחים אותנו לייעוץ של איש מקצוע. במזרח התיכון, כמו במזרח התיכון, הכל יכול להיות...

לדף מימון ההמונים של הספר


תגובות

End of content

No more pages to load