• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכל הלב: מתנדבי עזר מציון מסייעים לרבים בנגב לעבור את ימי הקורונה

אם זה לביא חבילות מזון, לקחת מרשמי תרופות מבית המרקחת או להיות קשובים לכל בעיה שמתעוררת - מתנדבי עזר מציון עושים עבודת קודש בערי הדרום

חבילות סיוע של עזר מציון (צילום: באדיבות עזר מציון)

כ-1,500 מתנדבים בפרויקט "מחוברים לחיים" של עזר מציון בדרום הארץ מתרוצצים לאורך כל תקופת הקורונה על מנת לספק תרופות, ציוד רפואי, מזון ומשחקים למשפחות בבידוד, חולים ואנשים מבוגרים הזקוקים לסיוע בנתיבות, באר שבע, אופקים ובמושבי האיזור. 

תושבי הדרום, כמו כל אזרחי ישראל, מצאו את עצמם בחודשיים האחרונים בבידוד, בין אם מבחירה ובין אם נחשפו לחולה קורונה. כך או כך, רבים מהם שזקוקים לאספקת מזון ולתרופות שוטפות, חלקן מצילות חיים, נשארו ללא יכולת לצאת ולהשיג אותם. 

את החוסר הזה משלימים בתקופה האחרונה 1,500 המתנדבים בפרוייקט "מחוברים לחיים" של עזר מציון באזור הדרום. פוגשים בהם בבתי המרקחת עם מרשמי תרופות, סוחבים ברחוב כיסאות גלגלים, מחלקים מנות לקשישים ולניצולי שואה ואפילו עוגות עבור המאושפזים במחתמי הקורונה. הפרוייקט פועל לכל אורך השנה ובכל הארץ בסיועם של 12,000 מתנדבים ומספק שירותי שינוע של חולים ואספקה של תרופות וציוד רפואי. הוא נועד במטרה לסייע לקשישים, לחולים במחלות כרוניות ולאנשים הנמצאים בבידוד, אשר בימים אלו זקוקים לסיוע באספקה חיונית.

"מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל, אנחנו מטפלים בקצב עולה וגובר של מאות פניות כאובות ומרגשות בכל יום מכל רחבי הדרום" מספר נפתלי קובר, מנהל אזור הדרום של עזר מציון. "אנשים מבודדים או אנשים בבדידות – אנחנו פה בשביל כולם ואנחנו עושים הכל כדי לתת עזרה מלאה ומענה לכל מה שהם צריכים בימים שכאלו, אף אחד לא נשאר לבד. המתנדבים נוסעים גם לישובים הסמוכים לערים כדי לבצע חלוקות, אפילו במרחק של חצי שעה ויותר" הוא מספר. "אנחנו מקבלים הרבה פניות ממשפחות שזועקות לעזרה. אחת הפניות הייתה של אישה מבוגרת ואלמנה, בערך בת 70. היא מגדלת את ביתה הנמצאת בשנות ה-40 לחייה, חירשת אילמת ועם צרכים מיוחדים. החוסר במסגרת של החינוך המיוחד בזמן הקורונה הביא את האם למצב של זעקה לעזרה. כמובן שנעננו מיד לקריאת המצוקה, ועטפנו אותן בתמיכה בכל מה שהיו צריכות''.

לא שוכחים את החיילים. אנשי פיקוד העורף קיבלו משהו מתוק לדרך (צילום: עזר מציון)​​​​​​​

''מתנדבות שלנו שעוסקות בחינוך מיוחד באו מדי יום ועשו עם הבת הליכות בחוץ כדי שתוכל להתאוורר. עזרנו להן גם עם טיפולי שיניים דחופים לבת שסבלה מכאבים איומים, סידרנו לה תור מיוחד במרפאה יחידה שהייתה פתוחה בבאר שבע ודאגנו שיהיה להן איך להגיע. הכרת התודה של האמא הייתה אדירה! היא אמרה לנו, בדמעות, שהיא ממש מרגישה שיש לה משפחה שהיא יכולה לסמוך עליה. זה היה מדהים ומרגש, וזה סיפור אחד מתוך אלפים".

הפרוייקט פועל בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות באמצעות מוקד 106 וכן עם מתאמי קשרי הקהילה בקופת חולים מכבי שירותי רפואה ופיקוד העורף במחוז דרום.

מתנדבי "מחוברים לחיים" פועלים במתכונת מוגברת ומרחיבים את מערך המתנדבים על מנת לתת מענה לפניות הרבות.

ליצירת קשר לבקשות והתנדבות, ניתן לפנות בוואטסאפ 052-6785917, באמצעות המוקדים העירוניים וקופות החולים ובאתר האינטרנט של עזר מציון 

כלל המתנדבים של עזר מציון בדרום פועלים ללא הרף ומסביב לשעון כדי לתת מענה לכלל הצרכים של תושבי האזור, להעלות להם חיוך על הפנים ולתת להם תחושת ביטחון בתקופה המאתגרת הזו. "באופקים יש מתנדבים המחלקים מזון לקשישים שלוש פעמים בשבוע באופן קבוע. חילקנו לכ-150 משפחות עם ילדים בחינוך המיוחד ערכות מושקעות שיהיו להם לתעסוקה ויש מתנדבות שלוקחות, בכל יום, ילדים עם צרכים מיוחדים ומוציאות אותם למרחב הפתוח, כדי לאפשר להם ולמשפחותיהם להתאוורר. כמובן שהכל על פי הנחיות משרד הבריאות" הוא מספר.

סיפקנו למלון הקורונה באשקלון אוכל ומטעמים ביתיים, שיתנו להם תחושה של בית. באשקלון, בבאר שבע ובשדרות יש מתנדבות שמספקות תמיכה וליווי רגשי לאנשים שצריכים סיוע נפשי בהתמודדות עם התקופה הזאת" הוא ממשיך. "ההון האנושי שלנו זה משהו שאנחנו צריכים להתגאות בו. המתנדבים מספרים שההתנדבות שינתה את חייהם, הפכה אותם לאנשים טובים יותר ושיהפכו אותה לשגרה גם לאחר הקורונה. זה המקום לומר להם ולכל המערך האדיר של עזר מציון – תודה!". 

שירותי עזר מציון במחוז בדרום מספקים מעטפת לכל מענה רפואי ונפשי במגוון תחומים: מרכז חברתי למתמודדי נפש, שירותי סמך מקצועי, השאלת ציוד רפואי ושיקומי, מועדוניות לילדים עם צרכים מיוחדים ומרכז למשפחה להורים של ילדים אלה. בסניף קיימים פרוייקטים התנדבותיים משמעותיים כמו עזרה וסיוע למשפחות חולים בתחומים שונים, חלוקת ארוחות חמות והפעלת קפיטריות ומזנונים בבתי החולים וכן סיוע בזמני חרום.

מחוז דרום של עזר מציון פורס את שירותיו בערי הדרום נתיבות אשדוד, באר שבע, אופקים ובמושבים.

תגובות

End of content

No more pages to load