• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הגנים בב''ש חזרו לפעול - תחת מציאות הקורונה

עם גדרות הפרדה, עמדות חיטוי ובלי מגע: ילדי הגנים בב''ש חזרו הבוקר ללימודים

גן שניר בב''ש (צילום: עיריית ב''ש)

הבוקר, ראשון, שבו כל גני הילדים בעיר לפעילות בהתאם למתווה החזרה.  על פי הנחיות משרד החינוך, מספר הילדים בגן לא יעלה על 18 בסך הכל, כאשר הם ילמדו בשתי קבוצות, כשבכל קבוצה 9 ילדים. הפעילות בגן תפוצל לשתי קבוצות ראשיות כשכל קבוצה תלמד 3 ימים בשבוע (א-ג, ד-ו). משרד החינוך ממליץ לבצע סבבים בימים כדי לשמור על עקרון ההוגנות והשוויון בין ההורים. בכל מקרה, השיבוצים צריכים להיעשות  בשיתוף ובהתייעצות עם ההורים.

הפיצול בין הכיתות (מתווה הקפסולות), מקשה על הורים רבים לחזור לשוק העבודה.

במסגרת ההיערכות ללמידה בוצעו בגנים ובחצרות עבודות חיטוי וניקיון, הצטיידות באמצעי מיגון והיגיינה והכנת חומרי הסברה ברורים לשמירה על הנחיות משרד הבריאות. צוותי גינון ואחזקה של עיריית באר שבע בצעו עבודות לטיפוח החצרות על מנת שקבלת פני הילדים תהא מיטבית.

על פי המתווה החדש יתקיימו הלימודים בין השעות 07:55 - 14:00 בחלוקת ל-2 קבוצות למידה קבועות שיכללו עד 18 ילדים. קבוצות אלו חולקו גם הן ל-2 קבוצות משנה קבועות של עד 9 ילדים. צוות הגנים שמלווה את הקבוצות קבוע וזאת כדי לשמור על מוגנות מיטבית.

צילום: עיריית ב''ש​​​​​​​

קבוצות הילדים יקיימו למידה בגן ומהבית לסירוגין בימים קבועים כשכל קבוצה תלמד 3 ימים בשבוע (א'-ג', ד'-ו') עם רוטציה בין הימים שלישי ושישי על מנת להבטיח מודל שוויוני להורים ולילדים. 

מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי בעיריית באר שבע, אסנת שופן: "המציאות החדשה היא אתגר בעבור כולנו. יידרשו סבלנות, הקפדה על שיגרה מסוג חדש ותמיכה הדדית כדי לאפשר לילדים ביטחון וחזרה למקום החם והאהוב, אשר נאלצו להיפרד ממנו, שלא מרצונם,  באבחה אחת ללא הכנה מוקדמת. אני מאחלת הצלחה לילדים ולצוותים החינוכיים".

תגובות

End of content

No more pages to load