• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושב חבל אשכול הורשע במגע עם סוכן חוץ, זוכה מסיוע לאויב

מיכה פרץ, תושב חבל אשכול, הבריח סחורות ממעבר כרם שלום לרצועת עזה לידי סוחר פלסטיני בהיקפי מסחר גדולים, כשהוא מודע לכך כי מדובר במוצרים שמועברים לאנשי חמא"ס

בית המשפט בב''ש (צילום: דני בלר)

בית המשפט המחוזי הרשיע את מיכה פרץ, תושב חבל אשכול, בביצוע עבירות רבות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש טרור, קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות של הלבנת הון והונאת נושים.  

המדובר באזרח ישראלי, אשר בהזדמנויות רבות הבריח סחורות ממעבר כרם שלום לרצועת עזה לידי סוחר פלסטיני בהיקפי מסחר גדולים, כשהוא מודע לכך כי מדובר במוצרים שמועברים לאנשי חמא"ס. בית המשפט המחוזי ציין, כי "גם אם נאמץ את הגישה המקלה עם הנאשם, כי לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה ..., עדיין הוא עשה מעשה שיש בו כדי לפגוע בביטחון המדינה "...

בנוסף,  בשעה שפעל פרץ במסגרת הסחר עם גורמי טרור וגרף לכיסו רווחים גבוהים, ביקש מבית המשפט להכריז עליו כפושט רגל והציג עצמו כחדל פירעון ע"י הסתרת נכסים שהיו בבעלותו.

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות ודחה את טענותיו של פרץ ב"משפט זוטא" ביחס לקבילות הודאתו במשטרה. בית המשפט ציין, כי "הדברים נמסרו מפיו מרצון חופשי וללא שהופעל עליו לחץ שאינו במסגרת החוק". כמו כן, דחה בית המשפט את טענותיו של פרץ להגנה מן הצדק.

לצד הרשעתו במרבית האישומים והעבירות בכתב האישום, זיכה בית המשפט את הנאשם מהעבירה של סיוע לאויב במלחמה וממספר עבירות נוספות.

​​​​​​​התיק נוהל על ידי עורכי הדין מורן גז, יואב קישון וציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

תגובות

End of content

No more pages to load