• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

42 חודשי מאסר לתושב ב''ש שפגע עם רכבו בהולך רגל

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר את דינו של נתנאל חנוכייב, בן 26, במסגרת הסדר טיעון, על כי פגע עם רכבו בהולך רגל, שנפצע קשה, בעת שנהג בנהיגה פרועה ברחובות העיר

צילום המחשה: דני בלר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר במסגרת עסקת טיעון את דינו של נתנאל חנוכייב, בן 26, אשר פגע עם רכבו בהולך רג, תושב באר שבע, בעת שנהג בנהיגה פרועה ברחובות העיר. על חנוכייב נגזרו 42 חודשי מאסר בפועל, מיום מעצרו, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שחרורו מהמאסר שלא יעבור עבירת אלימות מסוג פשע,  שתי שנות פסילה מלהחזיק או לקבל רשיון נהיגה ותשלום פיצוי להולך הרגל, בסך 50,000 שקלים. בית המשפט נתן לו זכות ערעור תוך 45 יום. 

נוכח מצב החירום המיוחד והתקנות וההוראות החלות במסגרתו, הנאשם השתתף בדיון באמצעות מערכת היוועדות חזותית. הוא רואה ושומע את המתרחש באולם הדיונים וניתן היה לראות ולשמוע אותו. בית המשפט קרא את תוצאת גזר הדין באזני הנאשם באמצעות היוועדות חזותית והנאשם אישר שהוא הבין את הדברים.

מהנאמר בגזר הדין עולה כי ב-12 באוגוסט, 2019, בשעת ערב, התגלע סכסוך בין הנאשם לבין זוגתו לחיים. סמוך לאחר מכן, הנאשם נסע ברכבו לעבר ביתה של אמו בבאר-שבע, ובמקביל, בת הזוג התקשרה למשטרה ודיווחה שהנאשם נסע ברכבו לכיוון כתובת מסוימת והוא מתכוון לברוח מהעיר, וביקשה שניידת משטרה תאתרו בדחיפות. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו ברכב הנאשם, נסעו בעקבותיו וכרזו לו לעצור, תוך הדלקת אורות מהבהבים בניידת המשטרה.

בשלב מסוים  הנאשם עצר את רכבו ואחד השוטרים ניגש אליו, שוחח אתו ואימת את זהותו וביקש ממנו לכבות את מנוע הרכב. הנאשם סירב לכבות את המנוע, ואחד השוטרים ניסה לפתוח את דלת הנהג של רכב הנאשם. הנאשם שילב הילוך קדמי ברכב ונמלט מהמקום. השוטרים החלו לרדוף אחריו, תוך הפעלת סירנה ואורות מהבהבים, אך הנאשם לא שעה לקריאותיהם והמשיך בבריחתו. במהלך נסיעתו, חצה הנאשם צומת באור אדום; ביצע עקיפה מסוכנת של רכבים שעמדו בצומת; נסע באופן פרוע, תוך זגזוג בין רכבים נוסעים, וגרם להם לבלום בפתאומיות; וחצה צומת נוסף באור אדום.

בהמשך, נכתב, הנאשם פנה בפתאומיות באחד הרחובות, ואגב כך עלה עם רכבו על אי תנועה ופגע עם חזית שמאל של הרכב בהולך רגל שעמד על אי התנועה. הולך הרגל הועף, נחבט בשמשת הרכב והופל אל הכביש, והנאשם המשיך בנסיעתו הפרועה, תוך שהוא פוגע בתמרור ועוקר אותו ממקומו, לא עצר במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיק עזרה. שוטרת ששמעה על האירוע במערכת הקשר המשטרתית, חסמה את נתיב נסיעת הנאשם באמצעות ניידת שיטור עירוני, אך הנאשם סטה לנתיב התנועה הנגדי, עקף את החסימה והמשיך בבריחתו.

בשלב מסוים הנאשם עצר את הרכב באמצע הכביש וירד ממנו מבלי למשוך את בלם היד, והרכב החל להידרדר לאחור. הנאשם ברח  ואחד השוטרים רדף אחריו ועצר אותו. ברכבו של הנאשם נתפס סם מסוג קוקאין במשקל 0.19 גרם. 

הולך הרגל פונה ממקום התאונה לבית החולים והוברר כי כתוצאה מהתאונה נגרמו לו חבלות בראש, פגיעה בחזה, שברים בצלעות ובעצם הבריח, ופגיעה בריאות. והוא אושפז בבית חולים במשך 34 ימים. 

על יסוד הודאת הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן, כאמור, הנאשם הורשע בעבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה בנסיבות מחמירות, הפקרה אחרי פגיעה,  והחזקת סם שלא לצריכה עצמית.

בהסדר הטיעון הוסכם בין הצדדים להמליץ לבית המשפט להטיל על הנאשם 42 חודשי מאסר בפועל ויום אחד, מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה, ופיצוי להולך הרגל. 

בא כוחו של חנוכייב טען שמסכת חייו של הנאשם מורכבת וכי הנאשם החל טיפול בכלא והוא משתף פעולה באופן מלא. הדיון בעניינו אף נדחה כדי לאפשר לו לסיים את קבוצת הטיפול. באשר לעבירת ההפקרה, ציין שבמקום התאונה היו שוטרים שטיפלו בנפגע מיד וטען שיש בעובדה זו כדי להקל במידת מה מחומרת המעשה.

הנאשם סיפר כי הוא שוהה במעצר מזה כ-8 חודשים, במהלכם השתתף בקבוצות טיפוליות של "שליטה בכעסים" ו"נהיגה מונעת". הביע צער וחרטה על מעשיו וביקש את סליחת הולך הרגל שנפצע. 

תגובות

End of content

No more pages to load