• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחרי חודשיים: הצוותים הרפואיים במכבי פגשו את הוריהם

פגישות מרגשות שאין כמותן: הצוותים הרפואיים בקופ''ח מכבי, שעבדו יום ולילה, נמנעו לפגוש את הוריהם הבוגרים, בשל מגבלות הקורונה. השבוע נערכו המפגשים, במסגרת ''הצדעה להורים'', שארגנה הקופה

צילום: דוברות קופ''ח מכבי

לאחר שלא נפגשו במשך חודשיים: הצוותים הרפואיים של מכבי בבאר שבע באיחוד מרגש עם הוריהם המבוגרים. כמעט חודשיים חלפו מאז שמזל חדד, מנהלת מרחב באר שבע במכבי שירותי בריאות, פגשה את אמה, בת ה-75 אשר מתגוררת לבדה בעיר לאחר שאביה נפטר לפני 4 שנים.

היום, שני, היא תפגוש אותה לראשונה מאז התפרצות נגיף הקורונה במסגרת מבצע להפגת בדידות הקשישים בעיר והצדעה למשפחות הצוותים הרפואיים, אותו היא יזמה בבאר שבע: "התפרצות נגיף הקורונה מחייבת את כולנו לנקוט במשנה זהירות כאשר מדובר באוכלוסייה מבוגרת ובאנשים היקרים לנו מכל, ההורים שלנו. אבי נפטר לפני מספר שנים ואמי נותרה לבדה בבית ללא ביקורי הנכדים והילדים". מספרת מזל, "ברגע שהחלה החזרה ההדרגתית לשגרה והוסרו חלקית מגבלות הריחוק, דמיינתי את הרגע בו אפגוש מחדש את אמי. באותה נשימה חשבתי על כל עשרות הצוותים הרפואיים, עובדי מכבי, אנשי סגל פארה רפואי, אחיות ורופאים שלא פגשו את ההורים המבוגרים והמשפחות שלהם מעל לחודשיים. כך יזמנו את מבצע "מצדיעים להורים", סיפרה מזל.

במסגרת המבצע, עובדי המרפאות, הרופאים והאחיות של מכבי שירותי בריאות בבאר שבע, יצאו להפיג את בדידותם של הוריהם המבוגרים ולבקר אותם בפעם הראשונה מאז התפרצות הקורונה. הצוותים הרפואיים העניקו להוריהם ולקרובי משפחותם, חבילת פינוקים שהכינו בעצמם על מנת לשמח אותם, אשר כללה בין היתר שתילי נענע לגידול ביתי, חבילת מתוקים ומכתב הוקרה: "תמיד קרובים גם כשקצת רחוקים, מברכים אתכם בבריאות טובה ובשמחה בלב. מהנהלת ב"ש העיר - מכבי שירותי בריאות". כמו כן, מאחר ומדובר באוכלוסייה מבוגרת אשר נאלצה להישאר זמן רב בבית, הצוותים הרפואיים העניקו להם בנוסף רצועות אלסטיות להתעמלות ביתית ולחיזוק הגפיים בצירוף המלצות לביצוע תרגילים בסיסיים.

תגובות

End of content

No more pages to load