• 17 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יפה - ועצוב: ''קונצרט הבידוד'' של הסינפונייטה

הסינפונייטה המצויינת של ב''ש, הנחשבת לאחת התזמורות הטובות בישראל, שובתת ממלאכה למעלה מחודשיים, בגלל מגפת הקורונה. השבוע נגניה ביצעו ב''זום'' יצירה, מתוך געגוע לבמה ואל מול עתיד לא ברור

צילום מסך: הסינפונייטה הישראלית ב''ש

המשבר המחריף בתרבות, בשל מגפת הקורונה: מזה למעלה מחודשיים נגני הסינפונייטה הישראלית באר שבע לא יכולים להופיע באולמות הקונצרטים, בעקבות האיסור לקיים מופעים. התזמורת הבאר שבעית, שנוסדה בשנת 1973 על ידי נסים אלשייך, לא שבתה מעולם תקופה כל כך ארוכה. מתווה היציאה ממשבר הקורונה של משרד התרבות אינו מציע פתרון להמשך הפעילות של מוסדות התרבות בישראל ועלול להביא אותם לכדי קריסה כלכלית, עד כדי סגירה.

נגני הסינפונייטה, שאתמול ערכו אירוע מחאה במשכן אמנויות הבמה,  מספרים על געגוע עמוק לנגן מוסיקה קלאסית במיטבה. המנהל המוסיקלי של התזמורת, מאסטרו ניר קברטי יחד עם המנכ"לית קלאודיה צובל החליטו לאחד את כל הנגנים (בזום כמובן) לנגן סקרצו מתוך ''חלום ליל קיץ'' של מנדלסון.

וידאו: הסינפונייטה מבצעת את היצירה ב''זום''
​​​​​​​

מאסטרו ניר קברטי: "הסקרצו של מנדלסון אחד הקטעים המוכרים והאהובים ביותר מתוך המוסיקה בהשראת המחזה של שייקספיר הוא גם מהיצירות הווירטואוזיות והקשות ביותר לנגינה תזמורתית, על אחת כמה וכמה כאשר הנגנים מרוחקים אחד מהשני. המוסיקה הקסומה מציירת עולם דמיוני בווירטואוזיות מרשימה לכל הכלים. בהקלטה הנפלאה הזאת שילבנו בין עולם דמיוני - למציאות הווירטואלית שבה אנחנו מתקשרים בימים אלה"

תגובות

End of content

No more pages to load