• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוזרים לבי''ס: מסכות על הפנים כל יום הלימודים, הצהרת בריאות יומית

''מתווה הזוי'', אומר הבוקר איש חינוך מב''ש - שקיבל לידיו את הנחיות משרד הבריאות: תלמידים ומורים יעטו מסכות כל יום הלימודים, תלמידים יחויבו להצהיר על בריאותם מדי בוקר

צילום המחשה. קרדיט: Image by Wokandapix from Pixabay

מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה - אלא שזה לא הולך להיות קל, לא למורים ולא לתלמידים. אחרי למעלה מחודשיים בבית, התלמידים בבאר שבע ובנגב חוזרים ללימודים, תחת מציאות נגיף הקורונה. ההיערכות החדשה תדרוש מבתי הספר לרווח מרחקים, להקטין כיתות ולהקדיש מאמץ ניכר לרישום ומעקב אחרי תלמידים. אמנם מתכונת ה''קפסולות'' בוטלה, אך יום הלימודים הולך להיראות שונה תחת מציאות הנגיף.

השבוע בהתאם להחלטת הממשלה, סוכם במליאת ראשי הערים של פורום ה-15, בה חברה באר שבע, כי מערכת החינוך בעיר תחזור לפעילות במתכונת מלאה, בהתאם להנחיות ועל פי מתווה שגובש.

ביום ראשון הקרוב (15 במאי) יחזרו ללימודים  החינוך המיוחד, גני הילדים (במתכונת מלאה וללא הפיצול וכולל צהרונים),  כיתות א׳-ג׳ (במתכונת רגילה, ללא קפסולות וכולל צהרונים),  כיתות י״א-י״ב (מתכונת בגרויות).

ביום שלישי הקרוב (ה-19 במאי) יחזרו ללימודים  תלמידי כיתות ד' ועד י"ב לפעילות לימודית מלאה, וזאת בשל הצורך בהתארגנות מתאימה של מערכת החינוך העירונית לקליטתם מחדש.

סוגיה נוספת שבאה על פתרונה היא הסעות התלמידים למוסדות החינוך. על פי התמווה,  נקבעו נהלים שיאפשרו לשמור על כללי הזהירות וההיגיינה. הנסיעה באוטובסים תהיה בתפוסה מלאה. ההסעות יחלו לפעול מיום ראשון ובדגש על חזרה הדרגתית בהתאם להיערכות של כל רשות.

בין היתר, תהיה שמירה על קבוצות קבועות ולא משתנות - התלמידים יישתייכו לאותה קבוצה ולא יתערבבו עם קבוצה אחרת.  מלווה בעלייה להסעה בשעות הבוקר -  המלווה יוודא שאין התקהלות וצפיפות של תלמידים בעליה לאוטובוס. כמו-כן, הוא יוודא כי התלמידים עוטים מסיכות. יתבצע  רישום תלמידים בעלייה להסעה - בעת העליה להסעות יתבצע רישום של התלמידים לוודא שנשמר הרכב הקבוצות. 

מערכת החינוך תיפתח באופן מלא, מלבד אותם "אזורים מוגבלים" שמהווים מוקד לתחלואה, כפי שהוגדרו ופורסמו על ידי משרד הבריאות. כל תלמיד יציג הצהרת בריאות בהגיעו לבית הספר, משך יום הלימודים התלמידים יעטו מסכות. השירותים, השולחנות, הכיתות יעברו חיטויעל בסיס יומי.


תגובות

End of content

No more pages to load