• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''למה בני אדם צריכים למות בשל מצב כלכלי?''

רק כעשרים אנשים הגיעו אתמול, שבת, למחות כנד המצב הכלכלי, יממה לפני השבעת ממשלת 36 השרים. את הקהל בב''ש, שנפגע קשה ממשבר הקורונה, זה לא בדיוק עניין

המחאה חשובה, המשתתפים מעטים (צילום: דני בלר)

כעשרים מפגינים בלבד - זו הנוכחות הדלה בעצרת המחאה שערכו אתמול, מוצאי שבת, ארגונים חברתיים בהם ''עומדים ביחד'', ''התאחדות העצמאים'', ''השולמנים'' ו''מרשם''. העצרת מקומה תחילה ברחבה החשוכה, בימים אלה, של עיריית באר שבע. לאחר מכן, המפגינים ניסו לחסום את כביש רגר ואת הדברים נשאו ברחבת יד לבנים. 

וידאו: דבריה של ד''ר קסניה אפשטיין, מתוך ההפגנה (צילום: דני בלר, הועבר בשידור חי)


בהפגנה אמרו דברים חשובים: ד''ר קסניה אפשטיין, נציגת ''מרשם'', ארגון מתחמי הרפואה בנגב, סיפרה על התנערות הממשלה מצוותי הרפואה מהרגע שמגפת הקורונה התחילה לדעוך. ''לראשונה, מתמחים ברפואה זכו לקבל משמרות של 12 שעות ''בלבד''. כעת המתמחים חזרו לעבוד במשמרות של 26 שעות רצופות. אלה אותם המתמחים העייפים שמקבלים את הקהל בחדר המיון''. לדבריה, לעייפות הזו יש מחיר באיכות הטיפול בחולים בנגב ובעובדה שתוחלת החיים באיזור באר שבע נמוכה משמעותית מזו במרכז הארץ.

באירוע דיבר בני שחורי, עובד סוציאלי ועצמאי: לדבריו, הפגיעה בפריפריה ובעיר באר שבע בפרט קשה. על פי הערכות שונות, אלפי עובדים איבדו את מקור פרנסתם. הוא הזהיר מפני הר החובות של משקי הבית בישראל, העומד על כ-520 מיליארד שקלים. הדוברים הביעו חשש מהשלכות משבר הקורונה על משקי הבית ומגל של פשיטות רגל והכרזת יחידים ועסקים כחדלי פרעון בהיקף גדול.  בני שחורי חושש, כי בין עשרות אלפי המפוטרים, יהיו מי שיגיעו לכדי מעשים נואשים. הוא קרא לממשלה לסייע לאותם עסקים שעדיין עומדים סגורים ולמאות אלפי העובדים אשר ככל הנראה יהפכו מובטלים בסוף תקופת החופשה ללא תשלום.

וידאו: נועה חסידוב, יו''ר תא אופק בבן גוריון (צילום: דני בלר, הועבר בשידור חי)
​​​​​​​

נועה חסידוב, יו''ר תא אופק בבן גוריון, דיברה על זוג המוזיקאים מבאר שבע, זיו מטושקה ונטלי בר, שנמצאו ללא רוח חעעם בביתם בשכונת רמות, אחרי ששמו קץ לחייהם. לדבריה, הרקע לאירוע הטראגי הוא על פי הנראה, מצוקה כלכלית. החשש הוא כי המצוקה הכלכלית תוביל אלפים לכדי מצוקה אישית גדולה.

תגובות

End of content

No more pages to load