• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תאונה קטלנית בנגב: בן 30 נהרג בהתנגשות רכבו בגמל

ערן דורון ראש המועצה האזורית רמת הנגב: ''הערב לצערי הרב קיבלנו תזכורת כואבת שבעיית הגמלים וחיות המשק המשוטטות בכבישי הדרום טרם נפתרה ומהווה איום מתמיד עבור תושבי הנגב והנוסעים בכבישיו''

זירת התאונה (צילום: דוברות מד''א)

שוב זה קורה: תאונה קטלנית, במעורבות גמל משוטט, בכביש 222, בין צאלים לרתמים. בשעה 20:28 התקבל דיווח במד"א מרחב נגב על רכב שהתנגש בגמל בכביש 222 מצאלים לרתמים. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 30 ללא סימני חיים וקבעו את מותו. 

פראמדיק מד"א יניב עובד סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גמל שוכב על הכביש ואת הרכב עם פגיעות קשות בחלקו הקדמי בתעלה בצד הדרך. נהג הרכב, גבר כבן 30 היה מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו."

ערן דורון ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "הערב לצערי הרב קיבלנו תזכורת כואבת שבעיית הגמלים וחיות המשק המשוטטות בכבישי הדרום טרם נפתרה ומהווה איום מתמיד עבור תושבי הנגב והנוסעים בכבישיו. בשל כך פעלנו לחקיקת חוק לסימון גמלים בשבב תת עורי ולהחמרת הענישה. התאונות הללו אינם גזרה משמים. בעזרת אכיפה מוגברת, תאורה בכבישים ותשתיות טובות יותר ניתן למנוע את התאונה הבאה. לצערי, היום התרחשה תאונה קשה עם גמל שגבתה חיים סמוך למקום בו תאונה דומה קטפה את חייו של דוד כהן ז"ל תושב כפר רתמים. אני סומך על משטרת ישראל ומערכת המשפט שימצאו את בעלי הגמל וימצו איתם את הדין ומשתתף בצער המשפחה''.

וידאו: התאונה ליד רתמים (צילום: דוברות מד''א)
​​​​​​​


בעקבות תאונת הגמל הקטלנית בה נהרג הערב (שלישי) אדם שנסע בכביש 222 ליד כפר רתמים, תנועת רגבים קוראת לשר החקלאות אלון שוסטר, להשלים מיידית את יישום חוק הגמלים, שנחקק בכנסת בקיץ 2018, אך לא בוצע עד עתה במלואו על ידי השירותים הווטרינריים. לפני 7 חודשים נהרג שאדי אבו אלקיעאן בן 28 מחורה, כתוצאה מהתנגשות רכבו בגמל משוטט, ושני בני אדם נפצעו תאונת גמל נוספת.

כזכור, "חוק הגמלים" הותנע בעקבות מותו של דוד כהן ז"ל מכפר רתמים בתאונת גמל בחנוכה 2014. בעקבות התאונה, התניעו תנועת רגבים ותושבי כפר רתמים ששכלו את חברם ליישוב מהלך חקיקה בנושא, אליו נרתמו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואיתן כבל. 

החוק עבר בכנסת בקריאה שלישית בחודש יוני 2018, ולרשות השירותים הווטרינריים עמד פרק זמן של שישה חודשים ליישום החוק בטרם כניסתו לתוקף בפברואר 2019. בניגוד לעמדת שר החקלאות, אורי אריאל, שתמך בחוק, השירותים הווטרינריים התנגדו כבר אז לתהליך החקיקה והשיבוב. 

"לצערנו, שוב אנו רואים מוות מיותר, שהיה מרוח בדם על הכביש. מחיר דמים מיותר ובלתי נתפס, כאשר הכתובת היתה כתובה על הכביש", אומר מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. "אני פונה לשר החקלאות הנכנס, אלון שוסטר, שמכיר היטב את המצב הנוראי הזה שגבה קרבנות כה רבים, להכנס לעובי הקורה וליישם מיידית את חוק הגמלים, ללא כחל ושרק".

תגובות

End of content

No more pages to load