• 22 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אם החולים חוששים להגיע, אין בעיה: יש ביקור בית

קרדיולוג עד הבית - צוות היחידה לאי ספיקת לב במחוז דרום לא מוותרים על אף מטופל והגיעו עד לביתם של מי שחוששים להגיע ליחידה

ד"ר דן קיסלניק וציפי חמו בבית המטופלים (צילום: דוברות קופ''ח כללית)

על אף ההקלות הרבות והתחושה שגל הקורונה הראשון לפחות כבר מאחורינו, יש מי שטרם יצא מפתח ביתו מחשש להידבק בנגיף, חלק גדול שייך לקבוצת סיכון והידבקות במחלה עלולה לסכן את חייהם.

ביחידת אי ספיקת לב של כללית מחוז דרום החליטו לערוך ביקורי בית למטופלים שהחשש מהידבקות מנע מהם להגיע ליחידה ולמעקב החשוב כל כך לחולים באי ספיקת לב. ד"ר דן קיסלניק, קרדיולוג ביחידה שעורך ביקורי בית מסביר : "המחלה עצמה מתבטאת בהתלקחויות, המטרה שלנו לשמור על אש קטנה, לשמור על אורח חיים מסוים, ואת זה אפשר להבין מהסביבה, מהצד השני יש חשיבות גדולה לטיפול התרופתי, אם בנאדם מזניח את המחלה שלו בגלל החשש מהקורונה, הסבירות היא שייפגע מהמחלה שלו ולא מהקורונה, התמותה עלתה כתוצאה מהזנחה של מחולות כרוניות באוכלוסייה, התמותה ממחלות כרוניות הרבה יותר גבוהה."

ציפי חמו, מנהלת הסיעוד ביחידה מספרת כי "בכל תקופת הקורונה המחלקה עבדה כרגיל ולעיתים אף יותר, בעקבות שיחות שערכנו עם המטופלים, עודדנו אותם להגיע ליחידה ולקבל טיפול, כדי לא להגיע להחמרה או הדרדרות ובכך למנוע אשפוז. בתחילה ערכנו שיחה, ביקור טלפוני, אם התרשמנו שיש החמרה, דאגנו שהמטופל יגיע ויצאנו לביקורי בית למטופלים שמאוד חששו מההגעה למקום"

יחידת אי ספיקת לב של כללית מחוז דרום, היא יחידה המטפלת בלמעלה מ350 מטופלים ומטופלות מבאר שבע והסביבה, היחידה מבצעת טיפול ומעקב בהתאם למצב החולה כדי לשפר את היכולת התפקודית, איכות ותוחלת החיים, לעצור את התקדמות המחלה, למנוע אשפוזים חוזרים ולהוריד תחלואה ותמותה. לכל מטופל מותאמת תכנית טיפול אישית ויעילה שמטרתה להביא לשיפר תפקודו היומיומי בקהילה.

ביקורי הבית, כך מספרים ציפי חמו וד"ר דן, היו משמעותיים, חשובים ומחממי לב: "כשרואים מטופלים בסביבתם הטבעית זה שונה, זה לא מטופל שמגיע למרפאה לתור שנקבע לו, הוא מכניס אותנו לחייו האישיים, אפשר יותר להבין איך המטופל מתייחס לטיפול כמה הוא עקבי וכו' מה שבהחלט תורם להמשך הטיפול, מעבר לחלק הרפואי, שומעים סיפורים רואים תמונות שהם מעבר לבעיית אי ספיקת לב, ביקרנו בבית מטופל בן 88 שהיה טייס בצבא האדום, הוא הראה לנו תמונות מעברו.. אנחנו מכירים אותו כבר תקופה ולא ידענו הרבה על עברו, זה חלק מאוד אנושי בטיפול שלא תמיד מתאפשר במרפאות"


תגובות

End of content

No more pages to load