• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בית ספר ייחודי נבנה בשכונת סיגליות בבאר שבע

בית הספר החדשני, ששטחו 6,000 מ''ר, יאכלס 700 תלמידים בטחיבה הצעירה. כבר בשנה''ל קרובה ילדמו במקום תלמידי כיתות א'-ג'

צילום הדמיה: עיריית באר שבע

המוסד החינוכי החדש, נבנה בימים אלו על ידי עיריית באר שבע בשכונת סיגליות הצעירה, הממוקמת בכניסה המערבית לעיר באר שבע, מהאזורים המבוקשים בעיר. בית הספר היסודי ואולם הספורט העתידי, ישתרעו על שטח של כ- 6,000 מ"ר וצפויים לאכלס בסופו של תהליך כ- 700 תלמידים כולל תלמידי חטיבה צעירה. בשנת הלימודים הקרובה צפויים ללמוד בבית הספר תלמידים בשכבות א'- ג'.
 
בית הספר הממוקם בסמוך לנגב zoo, לחווה להוראת מדעי החקלאות ולכפר רפאל מהווה קריית חינוך ייחודית ומקיימת תוך מתן דגש ייחודי לנושאי סביבה. מדובר בבית ספר קהילתי, המבוסס על עקרונות המעורבות, השותפות והלכידות. "אקוסיסטם ייחודי", תוך קיום יחסי גומלין עם הקהילה והמשאבים העירוניים.
 
במבנה הייחודי שולבו אלמנטים של מים וצמחייה, המציעים סביבה לימודית ייחודית עם אוריינטציה אקלימית מקיימת, המאפשרת אוירה נעימה ונינוחה, מיקוד וביצוע משימות קוגניטיביות בצורה מיטבית. דרך פתחים, ויטרינות ומרפסות המוסד החינוכי ניתן יהיה לצפות בנוף המדבר היפהפייה. בנוסף, ייהנו התלמידים במוסד החינוכי מגשר נופי להולכי רגל אשר יאפשר להם מעבר בטוח מבית הספר אל אזור החווה החקלאית ובכך יעודד את הקשר בין הילדים לפעילות בחווה, בנגב zoo ובכפר רפאל.
 
במוסד החינוכי יהיו חללים ומרכזי מצוינות מעניינים ושונים, גירויים בשילובי צבעים הרמוניים ובחומרים עדכניים שיפרו את דמיונם וינעימו את שהייתם של הנוכחים. כמו כן, בבית הספר חללים רב תכליתיים המאפשרים פעילויות כגון: שיעורי חוץ, עבודה בקבוצות, פינות שקטות ללימוד והכנת שיעורים או מקומות מפגש ומשחק בהפסקות. לכל קבוצת גיל במוסד החינוכי "בית" משלה עם חצרות "פרטיות", שירותים וחדרי ספח.

הדמיה: עיריית באר שבע
 
לצד כיתות הלימוד, מצויים בבית הספר מרחבים ייעודיים שונים למצוינות, מנהיגות ומעורבות חברתית. במבנה חצרות פנימיות ומרחבים משותפים תוך שמירה על תחושת בית בעבור התלמידים. בבניין המרכזי בביה"ס נמצאים המנהלה והמעבדות. דגש רב ניתן לתכנון עם הפנים לקהילה ושימוש במתקנים הייחודיים של בית הספר לטובת תושבי השכונה. בין היתר יבנה בעתיד אולם ספורט על שטח של 1075 מ"ר וכן יבנו מגרשי ספורט חיצוניים שישמשו למשחקים במגוון ענפי ספורט רבים. בנוסף, נבנים במוסד החינוכי גם ספריה ואמפי תיאטרון חיצוני מוצל שיאפשרו גם הם שימוש לתושבי הקהילה כשבית הספר אינו פעיל. קריית החינוך תהווה מקום ללמידה הנמשכת לכל אורך היום ולכל קשת האוכלוסייה.
 
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "בית הספר מבטא חדשנות חינוכית המתבטאת בין היתר בעיצוב ותכנון מרחבי למידה המעניקים לכל תלמיד עולם רחב של הזדמנויות ללמידה חווייתית ועוצמתית. למידה המזמנת גירויים, התנסויות מאתגרות ורכישת מיומנויות להכשרת התלמידים, הצלחתם והעצמתם למציאות המשתנה במאה ה -21. העירייה משקיעה ותמשיך להשקיע כל העת במטרה לקדם ולהיטיב את סביבת הלימודים של ילדי העיר וצוותי החינוך ולהעניק להם חינוך איכותי בסביבה מיטבית."
 
מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר: " בית הספר יפעל בגישת החקר ויזמן מרחבי למידה מעודדי סקרנות ויצירתיות, הטמעת תוכניות חדשניות ומגוונות, טיפוח מצוינות, עידוד התלמידים למיצוי אישי וכן שיתופי פעולה, תוך מתן דגש על פיתוח אישי, ערכי וקהילתי ומעל הכול מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד לממש את יכולתו."
 
ראשת מינהל החינוך בעיריית באר שבע, זהבה הראל: " מנהל החינוך בעיריית באר שבע שם לו למטרה לחזק את הזיקה של הילדים לסביבה, לקבלת האחר ולעודד מצוינות. הלמידה בבית הספר אישית, רב ערוצית וחושית. גם הסביבה הפיזית מזמנת למידה פעילה וחווייתית ומשרה אוירה רגועה ונעימה, התומכת בתהליכי התפתחות רגשיים, חברתיים וקוגניטיביים מיטביים. יחד, מטרתם להפוך את הלמידה לחוויה מרתקת ומעצימה עבור התלמידים."

תגובות

End of content

No more pages to load