• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ישראל למען הנגב'' קוראת לגנץ: ''תקים את קריית המודיעין בנגב''

העמותה, בראשה עומדת ד''ר אתי לוצאטו , קוראת להקים את קריית המודיעין בנגב, כמו שהובטח. עד כה השקיעה הממשלה כ-300 מיליוני שקלים בפרויקט, אך הוא מתעכב בשל התנגדות אנשי יחידות הטכנולוגיה בצה''ל

במקום יחידות מודיעין, בליקית יש אתר פסולת פיראטי (צילום סלולרי)

רק חלק מראשי הערים בנגב חתמו על מכתב הקורא להוציא לאלתר את הקמת קריית התקשוב בליקית שבנגב. המכתב שנשלח אתמול לשר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ על ידי יו"ר עמותת "ישראל למען הנגב", ד"ר אסתר לוצאטו. במכתב לוצאטו מבקשת ממנו להוציא לפועל באופן מיידי את הפרויקט של הקמת קריית המודיעין של צה"ל בליקית שבנגב.

על המכתב חתומים רוב ראשי הישובים ומנהלי המוסדות הגדולים בנגב.  לדברי לוצאטו, הקמתה של קריית המודיעין בליקית בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים ''תהווה בלי ספק אחד ממנועי הצמיחה המובילים של ישראל והיא תייצר עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים ותביא לנגב חברות טכנולוגיה מהמובילות בעולם''.

ד"ר לוצאטו הזכירה לבני גנץ כי בסיור שקיים ערב מערכת הבחירות האחרונה ביחד עם גבי אשכנזי הם התחייבו לקדם את הקמת קריית המודיעין בליקית ברגע שהדבר יהיה בידיהם. גם ראש הממשלה הנבחר, בנימין נתניהו, הבטיח לקדם את הפרויקט.

מכתבה של הד"ר לוצאטו נשלח אל שר הביטחון בהמשך למכתב ששלח ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ בשבוע שעבר לראש הממשלה ושרים נוספים באותו עניין. עמותת "ישראל למען הנגב" פועלת מזה שנתיים והיא שמה לעצמה מטרה להביא להקמת קריית המודיעין בליקית בנגב בהקדם האפשרי, זאת כנגד ההתנגדויות של חלק מבכירי אנשי אמ"ן וגורמים נוספים המנסים לטרפד את המהלך. לדברי העמותה, בקידום המהלך הושקעו עד כה מעל 300 מיליוני שקלים ושלוש קבוצות משקיעים גדולות הגיעו לקו הגמר במיכרז  קריית המודיעין. מיכרז שפתיחתו עוכבה לפני כחודשיים בידי הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי.

במרכז ההתנגדות להקמת קריית המודיעין בליקית עומדים בכירים במערכת הביטחון: המשרתים ביחידות משתייכים לעלית הטכנולוגית של ישראל ומי שמחוזרים על ידי השוק האזרחי. ''בצה''ל נלחמים על האנשים האלה בשיניים, כי ברור שהצבא לא יכול לשלם להם את הסכומים שמציע להם השוק האזרחי. לחבר'ה האלה יש דרישות, הם יודעים שהם יכולים לדרוש וגם לקבל. הם רוצים להיות במרכז, היכן שמרוכזות חברות ההיי טק. באר שבע לא יכולה להציע להם לא את איכות החיים, את השכר, את ההזדמנויות לבן או בת הזוג. אם יכריחו אותם לרדת דרומה, הם יעזבו את צה''ל'', סיפר לא מכבר קצין, ששירת ביחידה ושבנו משרת עכשיו ביחידה. 

הדרך היחידה למשוך אותם דרומה, היא במתן הטבות מפליגות, שייצרו מירמור אצל מי שגרים כאן ועובדים כאן. זאת ועוד: הממשלה הנוכחית מתמודדת עם גרעון תקציבי אדיר, אליו מתווספות הוצאה ענקית כפיצוי לנזקי הקורונה. בתקציב הקרוב, מעריכים באוצר, יהיה צורך בקיצוץ רוחבי ובביטולם של פרויקטים גדולים.

קרא עוד באותו נושא:

הזנחה: במקום את בסיסי חיל המודיעין, הנגב קיבל אתר פסולת פירטי

בירת סייבר בנגב בלי שחיל המודיעין עובר אליו? ''חלום באספמיה''


300 מיליון שקל לפח: ביטול מעבר 8200 ''החלטה חפוזה שתפגע בנגב''

תגובות

End of content

No more pages to load