• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סגן רוה''ע ב''ש על משפט נתניהו: ''בושה לשמאל ולתקשורת''

אישים בדרום, מהצד הימני של המפה, מדברים על תחושות שלהם עם פתיחת משפט נתניהו באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בשמאל לא נמצא מי שיעיז לדבר...

נתניהו מאשים את השמאל והתקשורת (צילום מסך)

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל  נכנס היום (א') בשערי בית המשפט המחוזי בירושלים ראש ממשלה מכהן לפתיחת משפטו   בגין האישומים עבירת שוחד ,מרמה והפרת אמונים. מחוץ לכותלי בית המשפט הפגינו מאות מתומכי נתניהו  שקראו "כל מחנה הימין יושב על ספסל הנאשמים" ונשאו שלטים "כבוד בית המשפט נתניהו לא לבד" ומול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור קבוצה גדולה של מפגינים (הדגלים השחורים) נגד נתניהו שקראו "נתניהו מחסל את החברה הישראלית"  והניפו שלטים "שופטים צריכים לחשוש לחייהם". "באנו היום להפגין פה נגד השיסוי וההסתה של ראש הממשלה המכהן נגד מערכת המשפט".

וידאו: הצהרת נתניהו בבית המשפט (פייסבוק ראש הממשלה / כאן 11)


ואילו בבאר שבע, מעטים היו מוכנים לדבר בגלוי על המשפט ורק ממחנה הימין. בשמאל העדיפו לא להתראיין ולא לחוות דעה, מסיבה ברורה: באר שבע עיר ליכודית והרוחות סוערות בעקבות משפטו של ראש הממשלה הנערץ על ידי התושבים.

גדי מאזוז  חבר מועצת עיריית באר שבע ויו"ר הבית היהודי: "יום עצוב היום למדינת ישראל ולדמוקרטיה הישראלית שראש ממשלה מכהן עומד למשפט. עצוב, עצוב, ברמה הפרטית של ראש הממשלה וברמה הציבורית .אנחנו נמצאים בתקופה לא קלה מצד אחד באמת אנחנו מאחלים לראש הממשלה שיצליח במשפט והכל יעבור בשלום ומאמינים שהוא ייצא זכאי .יחד עם זה אנחנו גם מאמינים שאי אפשר לשבור את הכלים .יש לנו בית משפט ויש לנו שופטים אם נתחיל לאבדאת האמון בבית המשפט ובמערכת המשפט זה עשוי להתרחב לאיבוד אימון בשאר מערכות המדינה ואז אין לנו זכות קיום לא כעם ולא כחברה".

''צריכים להתפלל ולהילחם על יושרו של ראש הממשלה. ושייצא זכאי הוא עשה רבות למען מדינת ישראל, אולם בסופו של יום בית המשפט צריך לקבוע מה האמת ונאחל לו הצלחה''

ח"כ ד"ר שלמה קרעי תושב הדרום (ליכוד): "אני מעודד את ראש הממשלה כולנו אתך כל סיעת הליכוד והמחנה הלאומי, בית המשפט רצה להשפיל ולהשמיץ בכוונה את נתניהו .ניצחנו את המערכה הראשונה על אפם וחמתם אתה ראש הממשלה שלנו ננצח בעזרת בשם גם את המערכה הזו''.

שמעון בוקר סגן ראש עיריית באר שבע (ליכוד): ''אין ספק שיש פה תפירת תיקים. אני מצפה מבית המשפט לזרוק הכל דרך החלון התיקים המופרכים. יש לנו מנהיג ענק, במקום לחבק אותו ולעזור לו מול כל העולם. בושה בושה לשמאל ולתקשורת תנסו לנצח את הגאון בקלפי ולא דרך בתי המשפט אנחנו מחזקים את ראש הממשלה שלנו ואנו איתו עד הזיכוי''.

היום הגיעו לבית המשפט הגיעו שרים וחכ"ים של הליכוד: אמיר אוחנה, דודי אמסלם, מירי רגב, ישראל כץ , צחי הנגבי, יואב קיש, ד''ר שלמה קרעי וניר ברקת.

זמן קצר לפני תחילת הדיון כשהוא מוקף בשרי הליכוד, אמר נתניהו לתקשורת:  "בכל 244 שנות קיומן של דמוקרטיות  כמו ארה"ב 
 לא הוגש כתב אישום על סיקור אוהד, שבכלל לא היה דווקא נגדי הוגש כתב אישום על זה שאני ומשפחתי מושמצים ללא הרף. תפרו את הסעיף הזה בשבילי רק בשבילי .שי ניצן אמר שזה תקדים ,אבל תמיד יש,פעם ראשונה .במקרה,ורק במקרה זה נפל עלי.".
"המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין ,אני לא פודל"

נתניהו דרש מבית המשפט לפרסם את כל ההקלטות של החקירה ,כולל חקירת ניר חפץ ,נגדו נטען כי נסחט באיומים .פרשה עליה יש צו איסור פרסום. 

תגובות

End of content

No more pages to load