• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''עוקץ האמירויות'': האקרים ניסו להונות לקוחות בנק לאומי

הודעת SMS, כביכול מבנק לאומי, התריעה כי חשבון הבנק עומד להיחסם והפנתה לאתר באיחוד האמירויות. במחלקת הביטחון של בנק לאומי מיהרו לטפל בנושא

צילום מסך של ההודעה החשודה, רקע: Image by Gerd Altmann from Pixabay

ניסיון עקיצה מתוחכם של פצחני מחשב מאיחוד האמירויות נסלם על ידי מחלקת הביטחון של בנק לאומי. מנויים קיבלו הודעת SMS, שמגיעה כביכול מבנק לאומי, המתריעה כי חשבונם עומד להיחסם תוך 48 שעות וכי עליהם לעדכן את הפרטים באתר. אלא שהאתר אינו של בנק לאומי, אלא של שירות קיצור קישורים עם כתובת אינטרנט בסיומת AE, של איחוד האמירויות. 

ההודעה החשודה כביכול מבנק לאומי (צילום מסך)

בבדיקת WHOIS, למי שייך המתחם, מדובר בכתובת הרשומה בסינגפור, שלא קשורה לבנק לאומי. מדובר בניסיון להשיג פרטי חשבונות, ססמאות ועוד, על ידי דף אינטרנט מזוייף.שעות ספורות לאחר שהועברה הודעה לבנק לאומי, הדף הורד מהאוויר. ניסיונות הונאה כאלה מתרחשים על בסיס כמעט יומי, בישראל ובמדינות מערביות. הונאות מסוג ''דיוג'' מנסות לקבל פרטי חשבון, מספרי אשראי, ססמאות ופרטים אישיים של גולשים תמימים, בין היתר על ידי הודעות מלחיצות כגון ''אנחנו יודעים היכן גלשת'', ''חשבונך עומד להיחסם'' ועוד. 

השולחנראה תקין ואמין, אבל הוא מזוייף (צילום מסך)

יש גם המתחזים לאנשי תמיכה טכנית, נציגי חברות עם הצעה מפתה לזכאות להטבה ועוד. לרוב, ההודעות יהיו בעברית עילגת, אך במקרה הזה, העברית הייתה נכונה, אך האתר חשוד. 

האתר המזויף הורד מהאוויר (צילום מסך)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load