• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלי תקשורת ובזום: האם ישיבות מועצת העיר יעברו לאינטרנט?

ההצגה הטובה בעיר, ישיבות המועצה, ייערכו בקבוצות זום סגורות? היום עברה בקריאה ראשונה הוראת שעה שיאפשר לקיים ישיבות בוידאו צ'ט

סגן שר הפנים, יואב בן צור (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה ראשונה את הצעת חוק הרשויות המקומיות הוראת שעה נגיף הקורונה המאפשר קיום ישיבת מועצת עיר בהיוועדות חזותית. ישיבת מועצה במתכונת זו, נערכה בבאר שבע, אך בניגוד למתכונת הרגילה, הפתוחה לתקשורת, הוחלט שלא לאפשר סיקור. הישיבה התקיימה מבלי שתישלח הודעה למערכות ונסגרה לסיקור תקשורתי. הישיבה נערכה בשטח פתוח, כשחברי מועצת העיר היו במרחק שני מטרים זה מזה.

ישיבת המועצה בעיריית באר שבע, בימי קורונה. מקור: פייסבוק


סגן שר הפנים החדש יואב בן צור (ש"ס) הציג את ההצעה ואמר "אין זה סביר שבמצב חירום בו מצווה כלל מדינת ישראל בשל נגיף הקורונה ,הרשויות  המקומיות שהם חלק מהותי ומרכזי בהתמודדות עם המשבר מנועות מלקיים מועצה ובפועל מנועות מלקבל החלטות''.

הצעת החוק תאפשר לרשות מקומית לקיים ישיבות מועצה בדרך של היוועדות חזותית, בתנאים מסוימים, כאשר אין אפשרות מעשית לכנס את המועצה בשל ההגבלות שהוטלו. כלומר, במידה ורשות מקומית נדרשת לקיים ישיבת מועצה על פי חוק ואין אפשרות מעשית לכנס את המועצה וזה לאחר חוות דעת שנתן היועץ המשפטי של הרשות תתקיים הישיבה באמצעות היוועדות חזותית, בלבד שיתאפשר לכל המוזמנים לישיבה לראות באמצעות המסך ולשמוע את כלל המשתתפים בישיבה ואת הנעשה בישיבה בזמן אמת ולהשמיע את עמדתם.

מעיריית באר שבע נמסר כי "מדובר בקריאה ראשונה, לאחר שייעבור החוק בקריאה שנייה ושלישית ,העירייה תפעל בהתאם להוראות החוק".

תגובות

End of content

No more pages to load