• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

וועדת הכספים דנה בהצעה לביטול ההעלאה האוטומטית בארנונה

קריאה בכנסת לבטל את ההעלאה האוטומטית בארנונה, שהשנה תעמוד על כ-1.1%. נציג האוצר: ''מדובר בהתייקרות נמוכה, על הרשויות להתייעל''

יו''ר הוועדה, ח''כ עודד פורר מישראל ביתנו (צילום: עדינה וולמן / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

וועדת הכספים הזמנית של הכנסת בראשות ח"כ עודד פורר דנה היום (ג') בייקור הארנונה הצפוייה לעלות בשנת 2021 במסגרת העדכון האוטומטי וקראה לבטלה.

יו"ר הוועדה ח"כ עודד פורר הביע בתחילת הדיון התנגדות להעלאת הארנונה: "אם רציתם לראות איך מכניסים את היד לכיס של האזרח, הנה לכם. המוני אנשים מפוטרים או צרכים להתקיים במקרה הטוב מ-70 אחוזים משכרם ,שלא לדבר על העצמאים שלא מקבלים סיוע . הנה דרך נוספת לשימת אצבע בעינו של הציבור ראינו את זה בשנה שעברה והשנה הדבר בולט. מכניסים את היד לכיס האזרחים."

ואילו איתי טמקין נציג האוצר טען שהרשויות צריכות להמשיך ולהתייעל : "החוק לא סתם נבנה 50 אחוז מדד, 50 אחוז שכר, כי זה משקף את מבנה ההוצאות של הרשויות. אם תידרשנה לשלם יותר על הקניות או ההכנסות שלהן וההכנסות שלהן לא יעלו.אלטרנטיבה היא העברות מהמדינה, כאשר בסופו של דבר הכסף לא גדל על העצים אנחנו לוחצים על הרשויות להמשיך להתייעל למזלנו זוהי לא התייקרות מהגבוהות שהיו להיפך זו אחת מההתייקרויות הנמוכות".

דיוני הוועדה (צילום עדינה וולמן, דוברות הכנסת)​​​​​​​

אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר: "אם אנו מדברים בכזאת שלוות נפש, מה עם החריגות במגזר הציבורי? האם אתם דואגים לעקר את החריגות ? לא יכול להיות שידברו אתנו במונחים כל כך כלליים באי מוכנות שכזאת העלאת הארנונה תגרום לסחרור שלא יהיה ניתן לעצור אותו .אני מציע שני תיקונים עיקריים ביטול ההצמדה למדד של שכר המגזר הציבורי הדבר יפלג את העם וכל רשות מקומית שתבקש העלאה חריגה תהיה חייבת לבוא לדיון בוועדת הכספים בכנסת הזאת, על מנת שזה יהיה ציבורי ופתוח."

יו"ר הוועדה סיכם את הדיון ואמר: "התחושה גם בציבור וגם פה היא ש אתם חיים בסרט שנגמר האירוע,ושאתם מרשים לעצמכם לא לקיים מה שהבטחתם .דמי אבטלה לעצמאים עד תום מאי,קרן הלוואות בסיכון.הודעות לעיתונות יצאו עוד לפני שזה נאמר פה ,ואין קרן אגלה לכם סוד,עסקים שהיו בסיכון בחודש אפריל ,לא יהיו כבר .הבטחתם 6 מיליארד ש"ח להחזרת עובדים איפה זה? אני מודיע לכם אתם הולכים למצוא את עצמכם באירוע כלכלי שלא הכרתם. חגגתם על צריכה פרטית שלא תהיה פה, אנשים בחל"ת לא יחזרו, עסקים יסגרו והמלונות לא יכולים לחזור.השלטון המקומי בלי העדכון הזה של הארנונה ידע לחיות .ידע להתיעל ב1.1 אחוז .אתם לא מבינים שאנשים יפסיקו לשלם מיסים כי הם לא מקבלים תמורה על כך".

תגובות

End of content

No more pages to load