• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שכונה גאה: כפר סטודנטים להט''בי יוקם בשכונה ג'

השכונה וותיקה בבאר שבע נבחרה להוביל את מהפכת הכפרים סטודנטיאליים להומואים, לסביות, בי וטרנסים ותזמין סטודנטים מהקהילה לחולל מהפכה חברתית בשכונה

שכונה ג' בדרך לארח כפר להט''בי (צילום ארכיון: דני בלר)

שכונה ג' בבאר שבע תהפוך להיות שכונה גאה מוצהרת ומחוץ לארון: היא נבחרה להקים בה את הכפר הסטודנטיאלי הלהט''בי הראשון בישראל, מתוך תפיסה כי היא תמשוך זוגות להט''ביים שישארו להתגורר בשכונה. כל סטודנט להט''בי שיעבור להתגורר בכפר יקבל 10,000 שקלים.

על פי היוזמים, קיום מרחבים להט"בים יוזמים, מעורבים בחברה ובקהילה המקומית אשר מקיימים אינטראקציה מתמדת עם הקהילה המקומית ופועלים בתוכה ומתוכה, מתוך הזהות הגאה. לדעת היוזמים, הכפר יצמיח מנהיגות להט''בית מקומית.

הפיילוט הראשון מתוכנן לקום בעיר באר שבע. הסטודנטים והסטודנטיות אשר יקחו חלק בכפר יגורו בסמיכות האחד לשנייה, בשכונה מוגדרת. כל סטודנט יקבל מלגה של 10,000 ₪ עבור מעורבות חברתית בקהילה. המשימה העיקרית של הכפר הסטודנטיאלי תהיה לקחת חלק פעיל ויוזם בקהילה הגאה המקומית ולתרום לפיתוחה, בהנחיית הבית הגאה בבאר שבע ובשיתוף עם כלל הארגונים הגאים הפועלים בזירה המקומית ומרכז סטארט-אפ לצעירים. חלק מהסטודנטים ייקחו חלק בפעילות חברתית למען כלל הקהילה בשכונה בה הם מתגוררים. הסטודנטים יעברו תכנים, הכשרות ופעילויות הנוגעים לקהילה הגאה, מעורבות חברתית ומנהיגות במסגרת של מפגשים קבועים לאורך השנה וכן בסמינרים.

לדברי היוזמים, סטודנטים וסטודנטיות נמצאים בשלב של בניית זהות. תקופת הלימודים מאפשרת לצעירים להשקיע מזמנם וממרצם למען מטרות החשובות להם וכן להתנסות בצורות חיים חדשות. אנחנו מאמינים שכפר סטודנטיאלי אשר מחבר בין פרטים ומקיים בתוכו קהילה חברתית ומשימתית יאפשר יצירה משמעותית גאה במרחב העירוני. באמצעות הכפר נפתח אצל הסטודנטים והסטודנטיות תחושת אחריות למרחב הקהילתי מתוך הזהות הגאה.

בסקר שערכההאחווה סטודנטיאלית הגאה  בקרב סטודנטים וסטודנטיות מצאנו כי רבים מחפשים להיות חלק מקהילה משמעותית אשר תפעל למען ומתוך הזהות הגאה במרחב המקומי. עוד עלה כי קהילה גיאוגרפית מהווה מרחב מגורים בטוח, תומך ומכיל בתוך הסביבה האקדמית, בו הם יוכלו לחיות בפתיחות ונינוחות, ולפתח חיי חברה משמעותיים שעונים על הצרכים של החברים בה.

לינק להרשמה

תגובות

End of content

No more pages to load