• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שבוע נורא: גופה במצב ריקבון במצפה, מקרה חמישי בנגב

מטייל שעבר בסמוך למצוק במצפה רמון הבחין בגופת אדם. מתנדבי זק''א שהוזעקו למרום מצאו גופה במצב ריקבון. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע

צילום: דוברות זק''א

גבר נמצאה במצב ריקבון במורד המצוק במצפה רמון. סמוך לשעה 16:30 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופת אדם שנמצאה במורד הצוק במצפה רמון.

בועז איגרא מתנדב זק״א מצפה רמון שטיפל בזירה: ״כשהגעתי למקום ראיתי גופת אדם למרגלות המצוק, מטייל שעבר באיזור ראה דמות אדם שוכבת על דרך העפר והזעיק את המשטרה ויחידת חילוץ נגב. מתנדבי זק״א מצפה רמון בסיוע יחידת החילוץ טיפלו בכבוד המת וחילצו את המנוח למעלה הצוק משם פונה למכון אבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי. נסיבות האירוע נחקרות ע״י המשטרה''.

השבוע האחרון היה טראגי במיוחד בנגב: בבאר שבע, בדימונה, באופקים, נמצאו גופות עיריריים ללא רוח חיים, בהם גם שלא שלא היו מבוגרים במיוחד - אנשים בגילאי ה-50 וה-60. בכל המקרים, השכנים הזעיקו את המשטרה לאחר שהריחו ריח נוראי עולה מהדירה. לרוב, היה צורך לפרוץ את הדלתות, בכל המקרים התגלו לעיניי מתנדבי זק''א מחזות קשים: גופות במצב ריקבון מתקדם, שאיבדו צלם אנוש. מדובר באנשים שנפטרו לפני שבועות ונותרו להירקב בביתם. 

בחלק מהמקרים, מדובר במי שעברו תאונה בביתם ואיש לא שמע אותם זועקים. הם נותרו לגסוס ולמות לבדם, הגופה שכבה שבועות עד שהריח גרם לשכנים לשים לב שמשהו לא בסדר. 

''לפעמים גם המתנדב המנוסה ביותר נשבר ממה שהאו רואה'', סיפר לא מכבר גורם בארגון זק''א. ''זה מגיע לכדי בכי, כי המראות נוראיים. חייבים לשאול לשלום שכניכם העריריים, לפחות פעם ביום. מדובר בריבוי מקרים נוראי''. 

''אנשים סגורים בבית בגלל הקורונה וגם לפני זה, היום אתה לא מכיר את השכנים, אתה לא מתערבב, אתה לא יודע מי גר מעלייך או דלת ליד'', אומר תושב שכונה ד', שמתגורר סמוך לבניין בו נמצאה לפני כמה שבועות גופתה של ד''ר מגדה גרייף ז''ל, בעבר מרצה לפתולוגיה באוניברסיטת בן גוריון וד''ר מכובדת בסורוקה. ''הכרתי אותה, אישה חמודה. היא נעלמה סביב תקופת פסח אבל כולם עסוקים ואיש לא שם לב. אתה יכול למות ואיש לא ישים לב''.

במהלך השבוע האחרון נפטרו בבאר שבע ובנגב גבר בן 66, אישה בת 58, אישה בת 60 באופקים ואישה בת 49 בדימונה, כולם עריריים. בסנוף, בזכות עירונות שכנים, נמצאו בבאר שבע מספר מקרים של עריריים שלקו במכות חום בימי השרב הכבד. 

קרא עוד:

בערב אחד: שתי גופות עריריים במצב ריקבון מתקדם בדירות בב''ש

גופה במצב ריקבון נמצאה בדירה בדימונה

בפעם החמישית תוך שבוע: גופת ערירית במצב ריקבון בדירה בב''ש
תגובות

End of content

No more pages to load