• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בצל החשש מגל תחלואה שני, מד"א שב ומקים מתחם 'היבדק וסע' בב''ש

העליה הדרמטית בתחלואת הקורונה - 113 איש ביממה, מוןביל להיערכות מערכת הבריאות לגל תחלואה שני. מתחם ''היבדק וסע'' ייפתח מחדש בבאר שבע

המתחם בבאר שבע (צילום: ספיר אלוק)

 לבקשת משרד הבריאות מגן דוד אדום ישוב ויפעיל מתחמי "היבדק וסע"  קבועים בערים הגדולות ברחבי הארץ, בהן באר שבע. ביממה האחרונה חלה עליה תלולה במספר חולי הקורונה בישראל - 113 איש ביממה. בבאר שבע נתגלה רופא במח' הכירורגית בסורוקה, שנדבק ככל הנראה מחוץ לבית החולים ו-31 אנשי צוות הוכנסו לבידוד. בבאר שבע לא נתגלו חולי קורונה חדשים, אך ביישוב חורה נתגלו 8 חולים חדשים ובכסיפה - 3. בשדרות נוסף חולה אחד. בחינת התחלואה הארצית, מדובר בחזרה למצב מלפני חודש ועיקרה - תחלואה במסודות חינוך.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כארגון ההצלה הלאומי, וכמי שעומד בחזית המאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מד"א ערוך ומוכן להתגייס לכל משימה לבקשת משרד הבריאות וקופות החולים וזאת כפי שעשה תמיד. עשינו זאת בהצלחה וביעילות מיריבת מתחילת התפרצות נגיף הקורונה בישראל לפני כ-3 חודשים וכך יהיה גם הפעם".

החשש הגדול: הגבלה מחודשת של הפעילות במשק תוביל לאסון כלכלי

התמונות מסוף השבוע, בהם יושבי בתי קפה ומסעדות לא מפקידים על מרחק, של אלפים ללא מסכות ושל אי ציות להוראות, מוביל לתחושה כי שמרד הבריאות יחליט על סגירה מחודשת של עסקים וכי יהיה צורך להטיל מגבלות על תנועת האזרחים. בין היתר, ייתכן כי פתיחתם של מוסדות תרבות, שהייתה אמורה להתרחש באמצע החודש, תידחה למועד מאוחר.

בבאר שבע עסקים רבים היחלטו שלא לחדש את הפעילות, בעיקר עסקים קטנים שלא צלחו את המשבר. ''בעל הבית נשבר, הוא סגר. הקורונה חיסלה עסקים ועוד ייסגרו חנויות'', אומר בעל עסק ברסקו סיטי, שלעת עתה, לא יכול לשוב לפעילות. ''לא הייתה עזרה ואנחנו הולכים לתת הזדמנות אחרונה, אחרת נסגור''.

ממדי האבטלה הגדולים בבאר שבע, לצד החובות הענקיים של משקי הבית, עלולים להפוך לפצצת זמן חברתית, אם הממשלה לא תיתן סיוע למעסיקים ועובדים כאחד.

תגובות

End of content

No more pages to load