• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העלייה בתחלואה בקורונה: תוגבר האכיפה נגד עסקים

על רקע העלייה המדאיגה בתחלואת הקורונה, ראש הממשלה מסר כי האכיפה תוגבר, במיוחד כנגד עסקים שיפרו את ההוראות

הצהרת ראש הממשלה (צילום: לע''מ / שודר ב-N12)

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

מי שסבר שנגיף הקורונה מאחורינו ולצערנו הרב רבים טעה בגדול. ביממה האחרונה נתגלה רופא, איש המחלקה הכירורגית בסורוקה, ו-31 אנשי צוות הוכנסו לבידוד. בבאר שבע לא נתגלו חולים חודשים ב-3 הימים האחרונים, אך החשש הממשי עם בשל העלייה בתחלואה הכללית והתרופפות המשמעת באשר לחבישת מסכות ושמירה על ריחוק חברתי.ביישוב חורה נתגלו 8 חולים חדשים ובכסיפה - 3. בשדרות נוסף חולה 1. 

וידאו: הצהרת ראש הממשלה, בנימין נתניהו
​​​​​​​

ביממה האחרונה נרשם זינוק משמעותי  במספר הנדבקים החדשים בנגיף הקורונה, בעיקר במוסדות חינוך. על רקע זה מסר הערב מוצאי שבת ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה שבעיקרה חזור ושנן כיצד צריך להתנהג בעת המשבר והגברת האכיפה . בפתח דבריו אמר:"ישנה עלייה תלולה בתחלואה בימים האחרונים וזה בפירוש שינוי כוון ויש התרופפות כללית במשמעת''. נתניהו תיאר את אופן הבילוי של המוני ישראל ובעיקר הצעירים בסוף השבוע. ,"ראיתי אנשים משתזפים בים בצפיפות ורוקדים ללא מסכות יש לנו הצלחות בקורונה אבל המגיפה לא מאחורינו ,כל עוד לא נמצא חיסון לנגיף הוא יחזור ויתפשט. "נהדק את המשמעת ונפעל נגד אלה שלא יקפידו על הכללים ,מספר הנדבקים בעולם יותר מ-6 מיליון".

נתניהו מנתץ את הסברה של מי שחשב שהנגיף ייעלם בתקופת הקיץ : "הנגיף לא מושפע מהאקלים הוא מכה גם במדינות חמות .
לא הגענו למספרים מבעיתים כי נקטנו באמצעים מהירים. החלטנו לפתוח בהדרגה את המשק ומערכת החינוך ולא לסגור את כלל בתי הספר. הימים הקרובים הם ימי מבחן נעדכן את התוו הסגול ונגביר את הפיקוח ואכיפת הכללים על ידי המשטרה''.

שר האוצר, ישראל כץ, אמר כי הממשלה תגבש חבילת סיוע נוספת לעסקים וייתן מענקים לעסקים שיחזירו עובדים לעבודה, בסך 7,500 שקלים לעבוד, גם אם מדובר בעובד המשתכר 3,300 שקלים בלבד. עד כה, צעדי האוצר התקבלו באי אמון מוחלט, בשל הקושי לקבל אותם והסכומים הנמוכים של הפיצוי. 

תגובות

End of content

No more pages to load