• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מצדיעים לצוות הסיעודי בסורוקה: 

ב-12 במאי צוין בישראל וברחבי העולם יום האחות במסגרת שנת האחות הבין-לאומית המצוינת בשנה זו. במרכז הרפואי סורוקה עובדים 1,600 אחים ואחיות במקצועיות, בשירותיות ועם נתינה אינסופית .

האחים והאחיות בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

בתקופה האחרונה של ההתמודדות במגיפת הקורונה בלטה במיוחד העשייה המשמעותית כל כך של האחים והאחיות שפועלים ללא לאות בשיגרה ובחירום למען בריאות המטופלים, בני משפחותיהם וכלל הצוותים בבית החולים.

קבלו הצצה לפעילות צוות הסיעודי בסורוקה באמצעות נציגות בולטות שלו.שם מלא: לאה כהן

תפקיד: מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי סורוקה

סטטוס ומקום מגורים: נשואה + 5 וסבתא ל 5 נכדים, תושבת אשקלון.

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: מקצוע הסיעוד מצריך אופי מסוים הכולל: חמלה, הכלה סבלנות וסובלנות ומצריך הרבה נתינה ללא ציפייה לקבלה מהאחר. בחרתי במקצוע הזה מתוך שליחות ואמונה שאוכל לעשות אותו על הצד הטוב ביותר, . להעמיק לחקור ולהוביל את עצמי ליעדים חדשים, להתפתח ולתת מעצמי עד כמה שניתן

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: שנה של גאווה מקצועית גם ברמה המקומית וגם הארצית. מקצוע הסיעוד עבר תמורות ושינויים מרחיקי לכת. השתדרג והתאים את עצמו לטכנולוגיות, לקידמה לצרכים בשטח ובעיקר לעולם ההולך ומשתנה. מה שמדהים הוא שלא משנה כמה המקצוע הולך קדימה הלב והנתינה נשארים במקום.

מהו סורוקה בשבילך? סורוקה הוא בית . במובן שכיף לצמוח בו, להצמיח, לשתף ובעיקר לעשות המון ביחד כקבוצה אחת גדולה שסכום חלקיה גדול מהשלם. אני גאה להוביל ולהיות חלק מצוות הסיעוד מהטובים בארץ שהוא הכח המניע לעשייה המוצלחת , המתפתחת והכל כך שאפתנית של בית החולים היחיד באזור הדרום ומהמובילים בארץ.

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: בעיקר לראות במובהק את מה שתמיד ידעתי-  לצוות הסיעודי יש חלק עצום ומשמעותי במלחמה בנגיף. ההירתמות, הנכונות והרצון לעזור ולטפל בכל מחיר ברור ומובהק.

השידרוג המדהים בעשייה של הצוותים תוך כדי תנועה ראוי להערצה ולהערכה וכן זכה לכך במיוחד ברמה הציבורית

 ספרי על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך : הפעם הראשונה שלי בהובלת תהליך  קבלת תו התקן הבינלאומי לאיכות ובטיחות – אקרדיטציה עליו שומר בית החולים מספר רב של שנים. במהלך המבדק וההכנות אתה נחשף לעשייה המדהימה והרחבה של כל הסקטורים בבית החולים ואתה נפעם בכל פעם מחדש כמה סורוקה צועד קדימה בזכות העשייה המדהימה של עובדיו.

מה את מאחלת לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: להמשיך להיות מושא לגאווה, מקצועיים, מסורים ובעלי נתינה עוצמתית וכנה.

שם מלא: חגית חדד.

תפקיד: סגנית מנהלת הסיעוד בבית החולים, אחות- מיילדת.

סטטוס ומקום מגורים: נשואה +3 ילדים, באר שבע

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: מקצוע מלא בסיפוק, נתינה, חמלה ואהבת האדם

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: שנת הסיעוד גאווה גדולה, שנה זו מאתגרת במיוחד עקב ההתמודדות עם הקורונה

מהו סורוקה בשבילך? בית, משפחה, מקום לגדול בו לצמוח ולהעניק

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: עבודת הסיעוד בימי הקורונה מסמלת באופן מדהים את העשייה העצומה וחסרת הפשרות של הצוות הסיעודי בכל בית החולים במאבק בנגיף. באופן מוזר, ואולי דווקא לא, השנה מציינים בעולם את שנת האחות. אין דרך עמוקה יותר להמחיש את חשיבות העשייה של הצוותים הסיעודיים בכל ימות השנה בשיגרה ובעיקר בעתות חירום כמו שבימים אלו.

אין ספק שהאתגר שעומד בפנינו גדול ועצום אך באותה נשימה מוציא מהצוותים הסיעודיים את הטוב שבהם.

יכולות ההכלה, הנתינה, החמלה, הרצון לטפל, לעזור ולהילחם בנגיף, להגיע לעבודה ללא עוררין ולהיות כל כולך למען המאבק ולטובת המטופלים.

אני חושבת שהעבודה בימים אלו מוכיחה לי כל יום מחדש למה בחרתי במקצוע הזה וכמה אנחנו כאן כדי להישאר ולהילחם בנגיף עד שננצח אותו.

ספרי על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך :פתיחת המחלקה לקורונה ברמת מטה ושטח, ליווי צוותי הסיעוד, הכשרה ובניית תהליכי עבודה מותאמים.

מה את מאחלת לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: שנמשיך להוביל את מערכת הבריאות קדימה תוך פיתוח וביסוס מקצוע הסיעוד ושנדע להתאושש ולצמוח מתוך האתגרים.


שם מלא: אלכס פיכמן

תפקיד: מנהל סיעוד תורן

סטטוס ומקום מגורים: נשוי + 2, מיתר

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: מקצוע חשוב ביותר עם סיפוק רב

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: עשיה והבעת חשיבות עצומה במערכת הבריאות בישראל ובעולם בכלל

מהו סורוקה בשבילך? בית ומקום להגשמה עצמית

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: חשיבה אחרת, מחוץ לקופסא ובעיקר תמיכה מלאה לצוותים בכל היבט וצורך.

ספר על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך : כחלק מיום המעשים הטובים הקמתי עמדת החייאה ללימוד עוברי אורח . אחד  האנשים עשה החייאה מוצלחת באביו וזכר את מה שלימדתי אותו.

מה אתה מאחל לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: בריאות לצוותים ולמשפחתם . התקדמות של הצוות הסיעודי ומערכת הבריאות של ישראל להיות המובילים בעולםץ

שם מלא: לובה קביץ

תפקיד: מנהלת סיעוד חטיבת טיפולי נמרץ ומרכז לגסי לאונקולגיה

סטטוס ומקום מגורים: נ+2, באר שבע

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: ללמוד סיעוד היה מאז ומתמיד במחשבותיי. נולדתי למשפחה שהסיעוד הוא מקצוע מוביל. אני מודה על הזכות להיות האחות החמישית במשפחה.

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: הוכחה שלא טעיתי בבחירה ולהיות אחות בשבילי זה לגמרי דרך חיים !

מהו סורוקה בשבילך? בית חולים סורוקה עבורי הוא בית , ביטחון, מקצועיות , חברים ומקום לנתינה אין סופית

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: מגפת הקורונה הוכיחה לי פעם נוספת מה היא יכולת ההירתמות , מחויבות , אחריות וההתגייסות המדהימה של הצוות הסיעודי בבית החולים.

ספרי על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך : מעבר מחלקות האונקולוגיה, המטואונקולוגיה ואשפוזי היום למרכז לגסי לאונקולוגיה החדש בסורוקה. המעבר לאכסניה ראויה  עבור המטופלים היה משמעותי ביותר. לשמוע מהמטופלים שהצוותים שמלווים אותם הם הכי טובים ומקצועיים שיש ושתנאי האשפוז כיום הם גם הטובים ביותר.

מה את מאחלת לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: מאחלת לצוות הסיעוד בסורוקה ולמערכת הבריאות להמשיך לדעת להתמודד עם כל תרחיש אפשרי במקצועיות ומחויבות.


שם מלא: טליה שורר

תפקיד: מנהלת הסיעוד החטיבה הכירורגית ומיילדת, מרצה בכירה במסלול מדעי הסיעוד.

סטטוס ומקום מגורים: נשואה + 5 מתגוררת בלהבים.

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: מקצוע שמאפשר ל"געת" באנשים במצבי חרדה, פחד, חוסר אונים ולהוות עבורם עוגן משמעותי באמצעות הקשבה אמפטיה וטיפול מקצועי ואיכותי.

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: הכרת התקשורת וקובעי המדיניות בחשיבות הצורך להכרה בסיעוד כפרופסיה.

מהו סורוקה בשבילך? המקום שבו למדתי את חשיבות המקצוע עבור המטופלים והצוות הרב מקצועי.

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: הוכחה שהסיעוד בכל משבר או מצבי קיצון נרתם ומתגייס להיות בקו הראשון ללא הסתייגויות. הפעם, התקשורת היטיבה לצלם ולשקף להמונים את התפקיד המהותי שלנו.

ספרי על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך: בכול יום אני חווה אירוע מכונן שממנו אני לומדת. אני פוגשת אנשים שמתמודדים עם מצבים מורכבים ומשברי חיים. במהלך תקופת הקורונה פגשתי מטופלת צעירה, אמא לארבע ילדים קטינים שבעת ההשכמה וההתארגנות ליום העבודה לא הצליחה לבטא את עצמה, אבדה הכרה ועברה אלינו מונשמת מברזילאי עם אבחנה של תהליך תופס מקום במוח. נותחה וחזרה לאיתנה. נשארתי עמה בקשר והיא נכנסה אלי עמוק ללב כאישיות  כובשת עם כוחות להתמודד עם מציאות בלתי נתפסת. הבנתי שוב עד כמה שהחיים שלנו אינם מובנים מאיליהם. הקשר שנוצר בנינו והמשמעות שהייתה לי בעבורה משקפים לי את חשיבות היותנו אנושיים, רגישים ראויים לאמון עם יושר מוסרי.

מה את מאחלת לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: אני מאמינה במיצוי הפוטנציאל התפקודי של האחות על בסיס רכישת ידע אקדמי וחיזוק המנהיגות תוך הרחבת מסלולי הקידום. חשוב להכשיר את האחות כמובילה ושותפה בהחלטות הרפואיות והסיעודיות שמסוגלת להעצים את חשיבות התקשורת האנושית האמפטית והמסורה בכול תחומי הטיפול הרב מקצועי. מבקשת מקובעי המדיניות להכיר במקצוע כפרופסיה. ממערכת הבריאות לשים דגש לפיתוח תחומי הבריאות בפריפריה.

שם מלא: אתי גדז'

תפקיד: מנהלת סיעוד טיפול נמרץ ילדים

סטטוס ומקום מגורים: נשואה + 8, באר שבע

למה בחרתי במקצוע הסיעוד: מקצוע מאתגר ומציל חיים, שמאפשר לי להעניק מעצמי לאחרים

מה מציינת שנת הסיעוד עבורך: עבורי כל החיים זה סיעוד, ובכל זאת שנת 2020 היא הזדמנות להאיר את עשיית הטוב הבלתי פוסקת למען האנושות.

מהו סורוקה בשבילך? משפחה מורחבת בתוך הבית השני שלי בטיפול נמרץ ילדים

מה גרם / שינה נגיף הקורונה מבחינתך: חשתי שאנחנו הופכים להיות בחזית, כמו במלחמה. מצד אחד בבית שבירת שגרה, אין לימודים, אין יציאות, ומצד שני אנחנו צריכים לתת את המקסימום כדי להציל חיים. זה היה מאתגר אך גם מגבש. תוך כדי הכרנו צדדים חיוניים נוספים באנשים שעובדים לצידנו.

ספרי על אירוע מכונן/ מקרה מיוחד במהלך תפקידך : דווקא זה קרה לאחרונה, בתוך בהלת הקורונה, דווקא אז הוכרז שאח מצטיין מהיחידה שלי, אסף אורבך, זכה לפרס מצויינות של משרד הבריאות. עבורי זו גאוות יחידה תרתי משמע.

מה את מאחלת לצוות הסיעוד ולמערכת הבריאות: שיהיה לנו את הזכות לתת מענה אנושי, איכותי, בטיחותי ומקצועי לכל אדם באשר הוא, כי זוהי השליחות שלנו.

תגובות

End of content

No more pages to load