• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גל התחלואה בב''ש: מורה בבית ספר יסודי נבדקה בחשד לקורונה

ערב מתוח עובר על מערכת החינוך העירונית, עם גילוי שני מקרים של חשד להדבקות - בתיכון ותיק ובבית ספר יסודי. הודעות נמסרו ובדיקות נערכות לכל מי שבא במגע

מתחם ''היבדק וסע'' בבאר שבע (צילום: דוברות מד''א)

ערב מתוח עובר היום על לא מיעט תלמידים ואנשי חינוך בבאר שבע, מוקקדם יותר דווח כי כ-190 תלמידים בתיכון הוכנסו לבידוד מניעתי, בחשד כי באו במגע עם תלמידה, אשר סיפרה כי בת אימה חולה בקורונה. הם עוברים בדיקות והבידוד שלהם הינו כמידת זהירות בלבד. 

בבית ספר יסודי נבדקת מורה, שהיא דודתנה של התלמידה, בחשד כי נחשפה לנגיף הקורונה. גם במקרה זה, נערכות בדיקות לכל מי שבא במגע עם המורה. כל מי שבא במגע קיבל הודעה, מורים ותלמידים כאחד. 

תלמידים, עימם שוחחנו, מספרים על קושי לשבת שעות ארוכות עם מסכות על פיהם: ''גם חם וגם מחניק. האמת, אחרי רבע שעה עם המסכה על הפה והאף, מזיעים וגם המשקפיים מתמלאים באדים. גם ככה אנשים ברחוב הולכים בלי מסכה ובשישי היו בילויים, אז כל הסיפור לא מובן לנו''.

שני המקרים בבאר שבע משנים את התמונה הכללית באשר להיקפי מחלת הקורונה בישראל. בממשלה ידברו על 100 חולים חדשים ביום כסף שיגרום לנקיטת צעדים. אמנם רק בתי הספר בהם התגלתה קורונה נסגרו (15 בתי ספר בישראל), אבל מדובר במגמה ברורה. ברקע, החשש מחזרה למדיניות הסגרים ונזק אדיר שעלול להיגרם במשק. 

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הורה הערב לאפשר לכל מי שהיה במגע עם חולה קורונה לעבור בדיקה, גם אם אין לו תסמינים. רק היום, ראשון, היו למעלה מ-10,000 פניות לקופות החולים ברחבי הארץ, בבקשה לבדיקות. עם זאת, בבאר שבע עדיין נראים רבים הולכים ללא מסכות, לא שומרים על ריחוק חברתי ומסכנים את עצמם בהדבקה. 

הביקורת מופנית למשרד הבריאות, אבל גם לממשלה שזה עתה קמה ומבקשת לחוקק חוק שייתן לראש הממשלה סמכויות נרחבות, לרבות הטלת סגרים, מניעת התכנסויות והכרזה על מצב חירום, ללא צורך בדיון מיוחד. 

ממשראד חינוך נמסר:  ''לגבי בי"ס מקיף בבאר שבע-  כל שכבה ז', המונה 175 תלמידים + 13 עובדי הוראה נכנסים לבידוד מניעתי עד 9 ביוני. טרם התקבלה תוצאת הבדיקה של התלמידה. באם יהיה צורך תשתנה ההנחיה. 

לגבי בי''ס יסודי בבאר שבע-  32 תלמידי כיתה ב' ושלושה אנשי צוות וכן 30 ילדי גן באותו מוסד, יכנסו לבידוד מניעתי עד 9 ביוני.  טרם נתקבלה תוצאת הבדיקה של המורה. באם יהיה צורך יחול שינוי בהנחיה.  הודעות נשלחו להורי התלמידים''.


תגובות

End of content

No more pages to load