• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד שני מצילים מב''ש, בגין גרימת מוות ברשלנות של בן 10

המקרה אירע ביולי 2017, כאשר ילד בן 10, שלא ידע לשחות, טבע בבריכת בית יציב בב''ש. הדיון המקדמי בתיק יתקיים באוקטובר

המשטרה ומד''א בכניסה לבריכת בית יציב (צילום: דוברות מד''א)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שני מצילים בגין גרימת מוות ברשלנות של ילד בן 10 שטבע בבריכה בב"ש.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ואדים סיגל, הנאשמים אלכסיי חזנוביץ' (50) ומשה ברינה (62), הועסקו כמצילים בבריכת "בית יציב" בב"ש.

וידאו: תיעוד מזירת הטביעה (צילום: שרון דיין)

ב-15 ביולי, 2017,  הגיע לבריכה ילד בן 10 עם משפחתו, נכנס למים עם חבר ובמהלך משחק עם משקפת שהעבירו מאחד לשני, התרחק מספר מטרים משפת הבריכה לכיוון המרכז וטבע, מאחר ולא ידע לשחות. כעולה מכתב האישום, בהיותם מצילים בבריכה, היו מחויבים הנאשמים בכל העת להימצא במקום שיאפשר להם גישה מידית למים ולעמדת ההצלה, וכן היו מחויבים לקיים תצפית נאותה לעבר שטח הבריכה, למנוע טביעות ותאונות בבריכה, להגיש במים עזרה לזקוקים לה ולמנוע מהמתרחצים שאינם יודעים לשחות להימצא במים העמוקים. אך בשום שלב, לא הבחינו הנאשמים בכך כי הילד שלא ידע לשחות, נכנס לתוך הבריכה באזור המים העמוקים, ולא הבחינו בטביעתו. הנאשמים הבחינו במתרחש וניגשו לטפל בילד, לאחר שכבר הוצא מן המים, ורק לאחר שהוזעקו ע"י האנשים ששהו בבריכה.

על פי כתב האישום, הנאשמים  גרמו למותו של הילד, וזאת עקב רשלנותם שהתבטאה בכך כי לא קיימו תצפית נאותה לעבר הבריכה, כשבשל כך בשום שלב לא הבחינו בכניסתו למים העמוקים אף על פי שלא ידע לשחות, ובטביעתו. הדיון המקדמי בתיק יתקיים ב-18 באוקטובר, 2020.

תגובות

End of content

No more pages to load