• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''המצב מדאיג'': הורים בב''ש חרדים מהתפשטות הקורונה בבתי הספר

בגנים, ביסודי, בתיכון: מאות תלמידים בב''ש נשלחו כבר לבידוד מניעתי אחרי שבאו במגע עם חולי קורונה והערב יש מי שחושבים שההחלטה לפתוח את בתי הספר לא הייתה רעיון כזה טוב

תלמיד בב''ש נדגם לקורונה (צילום: דוברות כללית)

מספר התלמידים שהוכנסו לבידוד מניעתי בב''ש, אשר שבאו במגע עם חולה קורונה מאומת, הולך ועולה. בשעות הבוקר נסגר בית הספר "מקיף ו'" אחרי שאחד התלמידים שתלמיד אובחן כחולה קורונה. 1,930 תלמידי בית הספר נשלחו לבידוד מניעתי, יחד עם 209 מורים ו-50 עובדי המנהלה.

הם מצטרפים  לתלמידי מקיף ג' אשר הוכנסו לבידוד. כאן מדובר ב-190 תלמידים ואנשי צוות.  511 תלמידים ואנשי צוות בית הספר היסודי נווה במדבר נמצאים כבר בבידוד.  גם 19 ילדי גן "שיבולת" ו-9 עובדי הוראה נכנסו לבידוד.

צריך להבהיר: בכל המקרים לא מדובר במוקדי תחלואה - אלא בבידוד מניעתי, אחרי שבבית הספר התגלה חולה מאומת. התלמידים יעברו בדיקות ובמקרה שניתן יהיה לעשות כן, תוסר הוראת הבידוד.

''יש חשש, גם אם הקורונה לא הגיעה לבית הספר בו לומדים הילדים שלי, תיכון רגר'', מספרת שרית, שמתגוררת בנווה זאב והגיע לקניות בגרנד קניון, כשהיא חמושה במסכה. ''אני עומדת להם על הראש לשים מסכות, לשטוף ידיים, אבל היה ברור שברגע שפתחו את בתי הספר ההדבקה תתחיל. אני מתלבטת מה לעשות ונחכה לערב, לראות מה יחליט משרד החינוך, לא יודעת אם לשלוח את הילדים זה רעיון כזה טוב''.

אבנר ביטון, יו''ר הנהגת ההורים העירונית אומר כי ''ככלל יש חשש של הורים. הנגיף לא נראה. חוק חינוך חובה לא נאכף וככזה זכותו של כל הורה לא לשלוח את ילדו לבית הספר. יחד עם זאת הנהגת ההורים העירונית חותרת למציאת פתרון של למידה מרחוק של כיתות זעד י בתיכוניים וה ו ביסודיים בכדי ללמד בקבוצות קטנות עד סיום שנת הלימודים ושתלמידי הבגרויות יבצעו אותם ללא חשש''.

עם זאת, בעקבות העלייה בתחלואה וגילוי של חולי קורונה מאומתים במוסדות החינוך בבאר שבע, כללית מחוז דרום תפעיל החל ממחר, רביעי, מוקד נוסף לדגימות קורונה במבנה אשכול פיס סמוך למקיף ו' בעיר, בעבור התלמידים ואנשי הצוות שיופנו ממשרד הבריאות. החל מאתמול ועד לשעות הערב של יום שלישי נדגמו במתחם במרפאת כללית י״א 67 תלמידים. 

ואילו בעיריית באר שבע אומרים כי ראש העיר רוביק דנילוביץ',פועל בשעות האחרונות בנושא מערכת החינוך בעיר. דנילוביץ' שוחח עם מנהלי המחוזות במשרדי הבריאות והחינוך  ונמצא בקשר שוטף מול מנהלי מוסדות החינוך והנהגת ההורים, על מנת להסדיר את הבדיקות והטיפול של התלמידים וצוותי ההוראה והמנהלה.

בנוסף, פנה ראש העיר לשרי החינוך והבריאות בבקשה שיסדירו נוהל טיפול אחיד לשני המשרדים, על מנת שמנהלות בתי הספר וההורים בכל הארץ יידעו כיצד לנהוג במקרים של חולה מאומת, כפי שמתמודדים בימים האחרונים במספר ישובים בארץ,  לטובת שמירה על בריאות התלמידים, הצוותים החינוכיים ובני משפחותיהם.  דנילוביץ' פנה למנהלות המחוזות בשירותי הבריאות (קופות החולים) השונים, על מנת שאלה יערכו לביצוע הבדיקות מהר ככל האפשר.


תגובות

End of content

No more pages to load