• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השר אוחנה: ''לא נשאר אדישים לגנבות מבסיסי צה''ל בדרום''

האם השר לביטחון פנים יצליח לשים לב להפקרות החוק בנגב - ובעיקר לתמונות המבישות מבסיס צאלים? חיילי המילואים בספק

השר אמיר אוחנה בב''ש, באירוע ב-2015 (צילום: דני בלר)

הצהרה ראשונה של  השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, בתגובה לתקיפת חיילי המילואים בסמוך לבסיס צאלים, על ידי פורעים מהפזורה: ''משטרת ישראל, מחוז דרום ואני לא נישאר אדישים להתפרעויות בכבישי הדרום ולתופעת הגניבות מבסיסי צה"ל. המשך יבוא''.

בבסיס צאלים מתרחת מזה שנים תופעה של גניבת ציוד צבאי וציוד אישי של חיילים על ידי תושבי הפזורה שמתגוררים בסביבה. בתחילה הכחישו ואף כעסו בצה''ל על עצם פרסום הדברים, אלא שהמידע התחיל לצוף ברשתות החברתיות ורק אז זכה לסוג של טיפול. חיילי מילואים מספרים כי בני הפזורה לא חוששים להגיע לשטחי אימונים ולגנוב ציוד צבאי. הם נכנסים לבסיס, גונבים ציוד וגורמים לנזקים. 

וידאו: פורעי חוק מהפזורה תוקפים חיילי צה''ל ליד צאלים, מתעדים ומעלים לטיק-טוק (וידאו רץ ברשתות החברתיות)
​​​​​​​


דיווחים דומים התקבלו גם מבסיסים אחרים בדרום: חניוני הרכב של המילואימניקים הם יעד מועדף לפריצות. ''כולם יודעים מה קורה בנגב, אבל אף אחד לא עושה כלום'', סיפר חייל מילואים ש''יצא בזול'': המראה ברכב נעקרה וחלון נופץ. חיילי מילואים אחרים מספרים שהתופעה הזו ייחודית לדרום. עם זאת, בעימות האחרון נחצה קו: הפורעים לא היססו להתעמת עם החיילים ונוצר מצב בו חיי החיילים היו בסכנה. 

''נראה לך שחיילים ישמחו לעבור לשרת בנגב במצב הזה?'', שואל אבא לחייל ביחידת איסוף. ''אין פה משילות, אין פה חוק, זה ממש הנגב הפרוע. רוצים להוריד לפה את 8200, לא נראה לי שזה ייקרה. אני לא זוכר דבר כזה בנגב. ממש הרימו ראש החבר'ה''.

תגובות

End of content

No more pages to load